Úvodní dvacetiminutovku jihlavský tým znovu nezvládl. „Hodně nás v první třetině podržel Kaspar, šlo na něj víc než dvacet střel,“ vysekl pochvalu brankáři Zgraggenovi asistent hlavního kouče Petr Jaroš.

Předchozí vítězné utkání s Olomoucí přitom odchytal Milan Řehoř. K výměně na brankářském postu tak trenéři Dukly vlastně neměli žádný důvod.

„Určitě jsme nesáhli ke změně kvůli tom, že bychom byli s výkonem Milana nespokojeni. Ale máme dva výborné gólmany a je potřeba, aby se občas dostal do branky i ten druhý. Mluvili jsme o tom s Milanem a on to pochopil,“ vysvětlil překvapivý krok kouč.

Ve druhé části sice Jihlava na severu Moravy znovu inkasovala, ale poté už střílela góly jenom ona. Nejprve snížil Rytnauer a v poslední části srovnal skóre Martin Krupka.

V prodloužení branka nepadla a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Ty zvládla lépe Dukla. Hned ten první proměnil obránce Míka. „Všimli jsme si s Petrem Kaňkovským (hlavní kouč – pozn. red.), že Radkovi jdou na tréninku nájezdy výborně, tak jsme ho určili. A on rozhodl,“ pochvaloval si výběr trenér.

HAVÍŘOV – JIHLAVA

2:3 sn

Branky a nahrávky: 12. Novák (Prokop, Rozum), 21. Škoda (Galvas, Mikšan) - 33. Rytnauer (Bakus), 43. M. Krupka (Hradecký), rozhodující samostatný nájezd Míka. Vyloučení: 3:5, navíc Balčík (Jihlava) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1114. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0. Havířov: Valent - Huhto, Varga, Klimeš, Prokop, Galvas, Novák, Zientek - Mikšan, Škoda, Zdráhal, Bokroš, Hulva, Seman, Rozum, Zdeněk, Daneček, Niec, Giesel, Velecký. Jihlava: Zgraggen - Kuchyňa, Staněk,Ščerban, Balčík, Martinka, Štrach, Duben, Mika - Rytnauer, Bakus, Kubát – L. Krupka, Hanzal, Říha - Nekvasil, Hradecký, M. Krupka - Suk, Ježek.