Extraliga juniorů

PARDUBICE – JIHLAVA

5:3

Jihlavský Man už ve 2. minutě potrestal pardubickou nedisciplinovanost a v přesilovce po přihrávce Pánka otevřel skóre. Po chvíli bylo vše jinak. Nykl s Kučerou se postarali o zvrat, ale ještě do sirény potvrdil Man, že je při střelecké chuti.

Druhou část okořenili pouze domácí. Vajnera překonal Bláha a po jihlavském kontru, který ovšem gólem neskončil, zvýšil na 4:2 Šejba.

Blizoučko ke kontaktní brance měl v poslední třetině Kuřítko. Osamocený před Čaladim ale nedokázal puk propasírovat do branky. To se až v 59. minutě povedlo Manovi, který v dvojnásobné přesilovce zkompletoval hattrick. Kýžená dělba bodů nepřišla. V power-play sice Dukla hodně zlobila, ale střelecky se prosadil pouze domácí Semorád.

„Je to škoda, protože jsme v té power-play měli dvě vyložené šance a tu branku mohli dát,“ stručně okomentoval trenér Jihlavy Karel Dvořák.

Branky a nahrávky: 5. Nykl (Paučin), 9. Kučera (Radil, Šejba), 21. Bláha (Kaut), 31. Šejba (Kousal), 60. Semorád (Dobiáš) – 2. Man (Pánek), 19. Man (Pánek, Posmyk), 59. Man (Posmyk, Pánek). Rozhodčí: Kareš – Goder, T. Svoboda. Vyloučení: 9:8, navíc Dobiáš (PCE) 10 min. OT. – Dolina (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:3. Diváci: 90. Třetiny: 2:2, 2:0, 1:1. Moeller Pardubice: Čaladi – Kučera, Drtina, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Bláha, Stoklasa, Paučin, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Sodomka, Semorád, Šejba. Dukla Jihlava: Vajner – Hájek, Malina, Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Vejvoda, Chaloupka, Kašpar – Pánek, Man, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Láznička, Dvořák, Vacek, Dolina, Dzurik, Šaršok.

HRADEC KRÁLOVÉ – JIHLAVA

7:2

Duklu zlobil od prvních minut její bývalý hráč Dolana. S jeho prvním pokusem si Vajner poradil, na dorážku po střele Pospíšila už nestačil.

Exjihlavský hráč pak ujel v oslabení, ale puk prosvištěl kolem horní tyče. Hosté se do tempa nedostali ani dvojnásobnou přesilovou hrou, kterou jim hned v úvodu druhé třetiny nabídli domácí.

Po příchodu jednoho z hradeckých na led navíc domácí zvýšili na 2:0. Jihlavská snaha o snížení vyzněla do prázdna i v dalších přesilovkách. Třetí gól Kohouta Hradec naladil na ofenzivní vlnu, na které se svezl přesně pálící Březina – 4:0.

V posledním dějství hájil jihlavskou branku Tábor, kterého během pěti minut opařili hned tři hradečtí hráči. Hrůzné skóre 0:7 pak mírně utlumili Pánek a Vacek.

„Doufal jsem, že ten dobrý výkon v Pardubicích hráčům pomůže, ale nestalo se. Srazili jsme se vlastními chybami a totálně propadli. Výkon mě hodně zklamal,“ hodnotí Dvořák.

Branky a nahrávky: 10. Dolana (Šimoníček, Pospíšil), 22. Berger (Březina), 34. Kohout (Pilař, Novák), 39. Březina (Berger), 41. Šimoníček (Pospíšil), 44. Pospíšil (Šimoníček, Seidl), 45. Ropický (Berger) - 48. Pánek (Man, Šaršok), 49. Vacek (Dolina, Novák). Rozhodčí: Svoboda V. - Svoboda M., Zavřel. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Třetiny: 1:0, 3:0, 3:2. Hradec Králové: Brož - Novák, Měsíček, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Seidl, Macháček, Kotrč - Ropický, Kohout, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Salava, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař. Dukla Jihlava: Vajner (41. Tábor) - Hájek, Malina, Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Vejvoda, Chaloupka, Kašpar - Pánek, Man, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Láznička, Dvořák, Vacek, Dolina, Dzurik, Šaršok.