„Po domácí ostudě jsme museli konečně zabrat,“ prohlásil po vítězství 4:2 brodský kouč Petr Novák.

Rebelové dvakrát v úvodní třetině prohrávali, ale dvakrát dokázali zanedlouho srovnat. „Nestalo se to poprvé. Najednou přestaneme hrát, uděláme katastrofální chybu a inkasujeme,“ zuřil trenér Šumperku Jiří Otoupalík.

Havlíčkův Brod v závěru prvního dějství využil svoji druhou přesilovku v zápase a Varga otočil stav zápasu na 2:3. Od té doby už se domácí nezmohli na žádnou odpověď a prohráli. „Věděli jsme, že pokud udržíme jednogólové vedení co nejdéle, domácí to budou mít složité. Když jsme dali na 4:2, tušili jsme, že zápas dopadne dobře,“ nechal se slyšet Novák.

ŠUMPERK - HAVL. BROD

2:4

Branky a nahrávky: 5. Bařica (Meluzín), 15. Ambruz (Antonovič) – 13. Borůvka (Borovanský), 16. Němec (Třetina), 18. Varga (Hodek, Kubeš), 44. Drtina. Rozhodčí: Blecha – Eigner, Němec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 1200. Třetiny: 2:3, 0:0, 0:1. Šumperk: Tihlář – Špelda, Kloz, Sloboda, Ondráček, Kaltenböck, Pala, Hajas – Kovář, Meluzín, Bařica - Obdržálek, Antonovič, Ambruz – Stejskal, Martinka, Lazorišák – Pekr, Kočan, Čížek. Havlíčkův Brod: Neruda – Jebavý, Vyhlídal, Vašíček, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Drtina - Kubeš, Kreuzer, Holec – Hodek, P. Jelínek, Borovanský – Endál, Dušátko, Varga – Třetina, Čermák, Němec.

1. Chomutov 16 11 3 0 2 60:27 39
2. Ml. Boleslav 15 12 0 2 1 58:25 38
3. Vrchlabí 16 7 3 1 5 44:34 28
4. Hr. Králové 15 6 1 3 5 36:37 23
5. Kadaň 16 5 2 3 6 37:43 22
6. HAVL. BROD 16 6 1 0 9 42:51 20
7. Most 16 3 1 2 10 35:65 13
8. Beroun 16 2 2 0 12 26:53 10