„Dostatečně jsme si nevážili dvougólového vedení, pak jsme začali dělat chyby a nakonec z toho byla divoká přestřelka,“ prohlásil kouč hostujícího mužstva Pavel Pazourek.

Utkání mělo jednoho hlavního hrdinu. Tím se stal třebíčský útočník Michal Oliverius.

Probuzení do té doby spícího střelce odstartovala 24. minuta, kdy se trefil poprvé. Pak následovala další přesná rána o třináct minut později a navíc jedna přesná přihrávka.

„O přestávce jsme si řekli, že se musíme dostat zpátky nějakým kontaktním gólem, a to se povedlo,“ usmíval se zkušený hokejista.

Jeho střelecký apetit ale druhou třetinou neskončil. Ve třetím dějství nejprve poslal svůj tým do vedení na 5:4 a v samostatných nájezdech potom vystřelil Horácké Slavii druhý bod za vítězství 6:5.

Celková bilance devětadvacetiletého forvarda se v sobotu nakonec zastavila na čtyřech přesných trefách a jedné asistenci.

„Podobný zápas si nepamatuju, ale je to docela pěkná výjimka,“ smál se třebíčský hrdina. „Já jsem v mužích dal v jednom utkání maximálně dva góly, víc jich snad nikdy nebylo, takže tohle je opravdu neuvěřitelné,“ dodal Oliverius.

Sobotní dvoubodové vítězství bylo pro Horáckou Slavii už šestým úspěšným výsledkem v řadě.

TŘEBÍČ – HRADEC KRÁLOVÉ

6:5 sn

Branky a nahrávky: 24. Oliverius (Matušík, Krätzer), 29. Kolafa (Krätzer, Oliverius), 37. Oliverius (Sláma L.), 40. Matušík, 42. Oliverius (Kolafa), 66. Oliverius - rozhodující nájezd - 5. Sakrajda (Koudelka , Vondráček), 9. Koudelka (Vondráček), 32. Haluza (Domin, Suchý), 39. Vondráček (Sakrajda), 59. Kadlec (Roubík). Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1550. Třetiny: 0:2, 4:2, 1:1 - 0:0. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Sláma L. - Bulička, Kolafa - Sláma B., Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, Látal. Hradec Králové: Koutský (42. Dušek) - Toužimský, Lesák, Táborský, Hedrich, Pazdera, Karlíček, Klement, Fořt, Roubík, Kaldlec, Sakrajda, Koudelka, Vondráček, Haluza, Domin, Suchý, Šeda, Rákos.