„Kluci do toho musí jít s nasazením – ne na sto, ale na dvě stě procent. Jen tak můžeme uspět,“ burcuje svůj tým asistent hlavního trenéra Dukly Petr Jaroš.
Rebelové zatím v letošní prvoligové sezoně narazili na rivala z kraje pouze jednou a hned tak na něj nezapomenou. Na stadionu v Kotlině podlehli v 15. kole Třebíči vysoko 0:7.

Krutou porážku si havlíčkobrodský tým přivezl také v létě z Jihlavy. V přípravě prohrál s Duklou 2:8.

„To je pravda, ale Dukla už od té doby odvolala trenéra,“ škodolibě se pousmál trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák. „S tím, co hrajeme, jsme spokojení, i když proti plánu zaostáváme o tři body. V Jihlavě můžeme jenom překvapit,“ dodal.

Podle kouče havlíčkobrodských hokejistů je soupeř pod větším tlakem. „Jsou jasní favoriti zápasu, chceme jim to znepříjemnit. Netajíme se tím, že budeme rádi, když si přivezeme nějaké body,“ zamyslel se šéf brodské střídačky.

Jihlava vidí možnou cestu k vítězství ve využitých přesilovkách. „Celý týden jsme je trénovali. Je to šance ke skórování, která by se měla využívat,“ tvrdí.

V sestavě Dukly by se měl opět objevit útočník Tomáš Čachotský, naopak Rebelové budou možná postrádat nejproduktivnějšího forvarda Vladislava Kubeše.
„Mám něco s kolenem,“ krčil rameny devětadvacetiletý útočník.

 

Hokejové menu

I. LIGA

sobota 17.00: Ostrava – Hradec Králové, Olomouc – Kadaň, Kometa Brno – Vrchlabí, Prostějov – Beroun, TŘEBÍČ – Most, Šumperk – Mladá Boleslav
sobota 17.30: JIHLAVA – HAVL. BROD, Havířov – Chomutov

II. LIGA – SKUPINA STŘED

sobota 17.00: Tábor – Kolín, Chrudim – Kutná Hora, Písek – Benešov
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Benátky nad Jizerou, Nymburk – Milevsko, PELHŘIMOV – Jindřichův Hradec