Horácký klub v 11. kole druhé ligy pokořil Středočechy 2:1 a lídrovi skupiny Střed přichystal první porážku v sezoně!

„Zahráli jsme velice dobře, kluci odvedli výborný výkon. Potvrdili jsme, že jdeme pořád nahoru. Kromě tří bodů mě těší i to, že jsme favorizovaného soupeře přehráli, byli jsme prostě lepší. Kdybychom v polovině zápasu vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit,“ tvrdil velkomeziříčský trenér Bohumil Prachař.

Tomu vyšel nečekaný tah. Mezi tyče nepostavil Zbyňka Pekárka, nýbrž Lukáše Nováka, jemuž se v poslední době nedařilo. A šestadvacetiletý gólman se za důvěru odvděčil bezchybnými zákroky.

„Já jsem Lukášovi věřil. Brankářskou jedničkou je pro mě on, byť Pekárek chytá velice spolehlivě. Konkurence mezi gólmany je vysoká, což mužstvu prospěje,“ řekl Prachař.

Jeho svěřenci brzy vedli, druhou trefu přidali zkraje třetí části. Inkasovali až ve dvounásobném oslabení dvě minuty před koncem.

„Rozhodčí zápas nezvládli. Zbytečně kouskovali hru a vstupovali do ní pochybnými verdikty,“ vadilo ostřílenému kouči, který kvůli osobním trestům za nesportovní chování přišel o klíčové hráče – Michala Roháčika s Václavem Adamcem.

Cestu k vítězství vydláždil třetí útok. První branku vstřelil Michal Krča, druhou po jeho asistenci Lukáš Sobotka.

„Máme tři vyrovnané pětky. To je hodně důležité. Pokaždé může rozhodnout někdo jiný. V neděli jsme sami sobě dokázali, že můžeme porazit kohokoli. Teď to bude těžké. Čeká nás Tábor a Chrudim. Hlavně nesmíme usnout na vavřínech a dál zodpovědně pracovat,“ prohlásil Prachař.