Hokejoví junioři jsou v hodně špatném rozpoložení. „Na ty hráče to trochu dolehlo. Psychika je dost dole a soupeři naše individuální chyby trestají. Bohužel v každém utkání někdo selže, a tím pádem nejsme schopni odehrát celých šedesát minut zodpovědně,“ říká trenér Karel Dvořák, jehož tým naposledy podlehl Litvínovu a Ústí nad Labem.

 

Naděje padá poslední

„Čekal jsem, že budeme hrát dole, ale výsledky a výkony z úvodu soutěže nenasvědčovaly tomu, že bychom si na hřiště soupeřů měli jezdit pro sedm gólů, což je ale teď na denním pořádku,“ kroutí hlavou. „Ta krize samozřejmě pak dolehne i na gólmany, kteří nás třeba v těch důležitých okamžicích nepodrží, ale to je jedno s druhým.“

Zahnat strašáka proher se pokouší všelijak. „Samozřejmě diskutujeme a poukazujeme na chyby. Chceme to zlomit a naděje padá poslední. Musíme tvrdě trénovat,“ má jasno Dvořák.

 

Kouč chce v týmu bojovníky

Jedenáctizápasová šňůra bez bodu ho nenechává v klidu. Přestože kouč věděl, že jeho tým to v nejvyšší soutěži nebude mít jednoduché a bude bojovat o holý život, na výkony některých hráčů se prý už dívat nemůže.

„Tento týden ten široký kádr zúžíme. Vyřadíme hráče, kteří nechtějí bojovat, a budou hrát ti, kteří třeba nejsou tak hokejově nahoře, ale dají do výkonu srdce. Už mám vytipované kluky, na kterých to postavíme,“ prozrazuje kouč Karel Dvořák.