„Musel jsem udělat změnu. Když dostane brankář ze čtyř nájezdů tři góly, něco se stát musí. Nerozcvičený gólman pustí maximálně jeden. Zkusili jsme to a ono to vyšlo,“ vysvětlil svůj nečekaný tah domácí kouč.

Na poslední olomoucký nájezd tak poslal do branky místo Jaroslava Suchana jeho náhradníka Stanislava Nerudu, který vzápětí zkazil večer Radku Procházkovi.

„Vůbec jsem nečekal, že bych mohl jít na led. Jarda chytal celou dobu výborně,“ chválil kolegu Neruda. „Ty penalty byly všechny dobře zakončené k tyčce, takový pokus se dá málokdy chytit,“ doplnil.

„V nájezdech byli útočníci lepší než gólmani obou týmů, ale my jsme měli navíc schovaného Nerudu,“ řekl Novák.

„Trenér na mě ukázal, a tak jsem šel,“ usmál se Neruda. „Říkal jsem si, že ten zákrok udělám. Na to nepotřebuje být člověk ani moc rozcvičený. Naštěstí to vyšlo,“ oddychl si.

Na druhé straně pak parádně proměnil trestné střílení domácí útočník Michal Borovanský a bylo rozhodnuto. Dva body zůstaly v Havlíčkově Brodě.

„Náš výkon nebyl optimální, dvě třetiny jsme se do zápasu nemohli dostat, nebyli jsme dostatečně agresivní. To, co jsme chtěli hrát, jsme předváděli až v závěru. Naštěstí se nám povedlo výsledek zkorigovat. V prodloužení bylo několik šancí, ale k ničemu to nevedlo,“ všiml si Novák.

„S bodem jsme spokojení, výsledek 3:3 byl zasloužený, nájezdy už jsou loterie,“ zhodnotil středeční zápas olomoucký kouč Petr Vlk.