TŘEBÍČ - BEROUN

3:1

Dlouho se zdálo, že domácí se z útlumu nevyhrabou. Aktivitu přenechali soupeři, do šancí se dostávali jen zřídka a od 21. minuty prohrávali 0:1.

„Po druhé třetině jsme v šatně trošku zvedli hlas. Řekli jsme si, že je před námi dvacet minut, které mohou rozhodnout o budoucnosti některých hráčů, a oni si to vzali k srdci,“ konstatoval asistent kouče Horešovského Roman Mejzlík.

„Trenéři byli trošku naštvaní. A ani se jim nedivím,“ glosoval „průvan“ v kabině útočník Horácké Slavie Lubor Dibelka.

Právě on byl jednou z hvězd večera. Přestože měl za sebou krušné dny a do utkání naskočil po nemoci, ve 43. minutě zahájil třebíčské vzkříšení a po devíti minutách přidal i pojišťovací třetí branku.

„Před týdnem v zápase s Mostem (Horácká Slavia prohrála 1:5 – pozn. red.) jsme Lubora museli stáhnout ze hry, aby si uvědomil, proč tady vůbec je a co od něj chceme. Ale ona už na něj možná dolehla začínající viróza… Teď jsme se tedy vrátili k osvědčené sestavě a nakonec nám to přineslo úspěch,“ uvedl Mejzlík.

Beroun se sice nevzdal ani za nepříznivého stavu a v závěrečných minutách několikrát zle zahrozil, Třebíč však znovu podržel výborně chytající Michal Nedvídek.

„Navíc se k nám tentokrát přiklonilo i štěstí,“ pochvaloval si asistent domácího kouče.

Středočeši tak nenavázali na dobré výsledky z předcházejících kol.

„Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, hlavně střelecky. Bohužel jsme nedokázali využít šance, které nám soupeř nabídl. A posledních dvacet minut už nám nevyšlo. Dostali jsme laciný gól a udělali další chyby,“ povzdechl si berounský trenér Vladimír Bednář.

Branky a nahrávky: 43. Dibelka (Hrbáček), 45. Burian (Matušík), 52. Dibelka (Nahodil) - 21. Slížek (Vlček). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6, navíc Dolníček 10 minut a do konce utkání - Vlček 10 minut. Bez využití. Diváci: 1250. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0. Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Nahodil - Čech, Zahradník, Burian - Látal. Beroun: Novák - Braniš, Novotný, Kameš, Jelínek, Wagenhoffer, Šmach - Jankových, Slížek, Vlček - Besser, Šinágl, Nedorost - Tvrzník, Křesťan, Straka - Kupec, Heřman, Pavel.

 

Luňák má zlomený prst

Pořádná smůla provází gólmana třebíčských hokejistů Filipa Luňáka. Teprve nedávno doléčil bolavé tříslo – a už je znovu na marodce. Tentokrát se zlomeným prstem.

„Ve čtvrtek jsem na tréninku dostal velkou ránu do lapačky a prostředníček na levé ruce to, bohužel, nevydržel. Sice s tím trénuju, ale zápas odchytat nemůžu,“ povzdechl si Luňák, jenž v letošní prvoligové sezoně strávil v brance jen 298 minut.

Horácké Slavii by měl chybět jeden až dva týdny. „Poslední článek prstu má zlomený. Teď je postižené místo hodně nateklé a samozřejmě i velice citlivé. Teprve až se zklidní, můžeme uvažovat o nějaké fixaci,“ uvedl lékař třebíčského týmu Tomáš Madrý.