„Bude nám hodně chybět, to je jasné. Musíme jen doufat, že se chytnou ostatní kluci. Zatím jim to tam nepadalo, ale třeba je zrovna tohle chvíle, kdy se ještě víc vyburcují a začne se jim dařit,“ myslí si jeden z trenérů Jihlavy Petr Jaroš.

Jenže nahradit dvaatřicetiletého forvarda se zdá být neřešitelným problémem. Dukla totiž v dosud odehraných 23 kolech nastřílela 61 gólů, přičemž Bakus se podílel na více než polovině. Deset jich dal sám, u dalších dvaadvaceti asistoval.

 

První útok povede Hradecký

Dnes na ledě Vrchlabí převezme post vůdce elitní útočné formace Tomáš Hradecký. Na křídlech by měl mít Ladislava Rytnauera s Tomášem Čachotským. „Snad se první lajně zadaří i v novém složení,“ věří Jaroš.

Jihlava je však zatím venku spíš otloukánkem. Z jedenácti utkání dvě vyhrála v normální hrací době, dvakrát uspěla v prodloužení a sedmkrát odešla poražena.

„Ani ve Vrchlabí nás nečeká nic jednoduchého. Hlavně se musíme zaměřit na dvě věci: hrát bez vyloučených a aby každá pětka šla od střídání ke střídání bez inkasovaného gólu,“ zdůrazňuje kouč Dukly.

Ještě složitější úkol má před sebou Třebíč. Po domácím zaváhání s Havlíčkovým Brodem (0:2) se pokusí bodovat v Hradci Králové, který se veze na sedmizápasové vítězné vlně.

„Soupeře netrápí žádné problémy, je v pohodě, což my po derby bohužel říct nemůžeme. Vůbec se nám nedaří koncovka,“ přiznává asistent trenéra Horešovského Roman Mejzlík, kde má Horácká Slavia v poslední době nejcitelnější slabinu.

Domácímu publiku se dnes představí třebíčský pokořitel – Havlíčkův Brod. Rebelové sice narazí na poslední tým skupiny Východ, Šumperk, ale kouč Petr Novák nabádá své svěřence k ostražitosti.

„Především nesmíme hosty podcenit. Do Šumperka přišlo několik nových hráčů, kteří mají zkušenosti i z extraligy. Musíme se tedy připravit stejně dobře jako na Třebíč – a pokusit se znovu vyhrát,“ vytyčuje jasný cíl Novák.

Hokejové menu

I. LIGA

sobota 17.00: HAVL. BROD - Šumperk, Ostrava - Kadaň, Beroun - Olomouc
sobota 17.30: Chomutov - Kometa Brno, Most - Prostějov, Mladá Boleslav - Havířov
sobota 18.00: Hradec Králové - TŘEBÍČ, Vrchlabí - JIHLAVA.

II. LIGA - SKUPINA STŘED

sobota 17.00: Chrudim - Benátky nad Jizerou, Tábor - Písek, Benešov - Milevsko
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Nymburk, Kolín - PELHŘIMOV
neděle 18.00: Kutná Hora - J. HRADEC