HAVL. BROD – ŠUMPERK

1:4

Rebelové, kteří se museli obejít bez sedmi hráčů základní sestavy, dokázali s houževnatým soupeřem držet krok jen do 11. minuty. Poté otevřel Grill skóre a domácí hráči jako by se vytratili z ledu.

„Nebyli jsme schopní se prosadit proti dobře zorganizované obraně soupeře,“ uznal sportovně kouč Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Jiskřičku naděje vykřesal na konci prvního dějství Holec, jehož střelu si nešťastně srazil do sítě Hylák. To ovšem bylo ze strany Rebelů všechno.

„Výsledek odpovídá tomu, co jsme viděli na hřišti. Šumperk byl rychlejší, proměnil šance a my jsme se nedokázali prosadit přes obranu soupeře,“ kroutil hlavou Novák.

Šumperk je sice posledním týmem východní skupiny, ale v posledních třech duelech pokaždé bodoval.

„Čekal jsem, že to bude hodně těžký zápas. Prakticky jsme hráli proti úplně jinému týmu než před měsícem,“ narazil trenér Rebelů na minulý vzájemný zápas, který brodští hokejisté vyhráli v Šumperku 4:2.

Branky a nahrávky: 19. Holec (Varga, Šulc) - 11. Grill (Bařica, Meluzín), 14. Ivan (Kovář, Ambruz), 26. Piluša (Antonovič), 47. Kovář (Galvas, Hylák). Rozhodčí: Lacina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 1350. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1. Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, A. Jelínek, Šulc, Procházka, Borůvka, Jebavý, Kadlec - Hodek, Kreuzer, Ondráček - Kubeš, Malát, Holec - Stromko, P. Jelínek, Varga - Dušátko, Sklenář. Šumperk: Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Šindler - Grill, Meluzín, Bařica - Kovář, Ivan, Ambruz - Horčička, Antonovič, Piluša - Matějka, Brunec, Stejskal - Obdržálek.