HRADEC KRÁLOVÉ - TŘEBÍČ

4:0

Horácká Slavia vsadila na východě Čech na pozornou obranu, která slavila úspěch až do konce 12. minuty, kdy z těžké pozice vystřelil na branku Domin a puk se nešťastně odrazil od zad gólmana Nedvídka za brankovou čáru.

„Hra dozadu nebyla špatná, bohužel dopředu jsme toho moc nevymysleli. První gól jsme navíc dostali hodně nešťastně, ujala se náhodná střela,“ litoval úvodní inkasované branky asistent třebíčského kouče Horešovského Roman Mejzlík.

Hostující trenéři poté stáhli sestavu jen na tři pětky. „Od začátku jsme hráli na čtyři, ale čtvrtý útok se dostával pod tlak, který vyústil právě ve vedoucí gól Hradce,“ vysvětlil Mejzlík.

Jeho svěřenci drželi přijatelný výsledek ještě na začátku třetího dějství. Do té doby si domácí střelci nemohli poradit s jistým gólmanem Nedvídkem, kterému několikrát pomohlo i štěstí.

Na druhé straně mohl srovnat po půlminutě hry v poslední části Dolníček, ale jeho rána těsně minula horní tyčku Koutského branky.

„Nějaké šance jsme měli, ale nebyly to šance z kategorie vyložených. Bohužel se nám ale znovu nepodařilo skórovat. Naše střely ze slibných pozic soupeř buď zablokoval, nebo je pochytal brankář,“ přiznal Mejzlík, který s útočnou fází týmu nemohl být spokojen. „Chyběl nám důraz a větší vůle přes soupeře přejít.“

Naopak domácí si nakonec s chutí zastříleli. Ve 46. minutě dal svůj druhý gól Domin a v závěru vítězství kosmeticky upravili Suchý a Kadlec. Ten se do střelecké listiny zapsal dokonce při vlastním oslabení.

Branky a nahrávky: 12. Domin (Haluza), 46. Domin (Karlíček, Suchý), 55. Suchý (Domin, Pazdera), 58. Kadlec. Rozhodčí: Jílek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Fořt (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2154. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0. Hradec Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Volráb. Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb, Pálka - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Čech, Zahradník, Látal - Matušík, Oliverius, Kubica - Krätzer, Bula, V. Burian.