Ani jeden z domácích týmů nevzpomíná na poslední vzájemné duely s dnešními soupeři v dobrém. Třebíč v Chomutově inkasovala osmkrát, Jihlava v Hradci dokonce devětkrát.

„Zápas s Chomutovem pro nás byl velkým poučením. V první třetině padla do naší brány každá střela, prohráli jsme ji o čtyři góly. Druhou třetinu jsme neinkasovali, ale od třetí třetiny to tam zase padalo,“ zavzpomínal Michal Nedvídek, který tehdy po třech gólech nahradil Filipa Luňáka.

„Chomutov je silný soupeř. Má dobrého gólmana, důraznou obranu a skvělý rychlý útok,“ říká na adresu nejproduktivnějšího celku soutěže třebíčský útočník Lubor Dibelka.

„Diváci uvidí pěkný a rychlý hokej, kombinace bude střídat kombinaci, snad proti chomutovským rytířům uspějeme,“ doplnil útočník, který Třebíč střelecky probudil v Mostě.

Týmu bude v zápase chybět útočník Zdeněk Kubica, kterého Horácká Slavia pustila na měsíční hostování do Šumperka. „Doufáme, že se Zdeněk rozehraje a bude podávat lepší výkony než doposud,“ uvedl sportovní manažer Třebíče Kamil Pokorný.

Do tréninku už se zapojil útočník Martin Čech, kterého trápilo svalové zranění.

Duklu čekají tři těžké zápasy

Jihlavská Dukla po třech výhrách za sebou v sobotu padla v havlíčkobrodské Kotlině.

„Nemyslím si, že by nás porážka s Brodem mohla zase srazit dolů. Z naší strany to nebyl špatný zápas. Makali jsme naplno, bohužel výsledkově to nevyšlo,“ litoval jihlavský obránce Pavel Staněk.

Teď už ale hráči přemýšlejí, jak vrátit Východočechům ostudnou porážku 2:9. „Třeba loni jsme tam taky dostali pořádnou rychtu a pak jsme je doma dvakrát porazili. Určitě chceme vyhrát,“ burcuje na klubových stránkách útočník Jiří Hanzal.

„Čeká nás teď těžká série - Hradec, Mladá Boleslav, za týden Chomutov. Ale hrát se dá s každým,“ opakuje Staněk stokrát prověřenou pravdu. „Navíc když přijede kvalitnější soupeř, mohl by se zase hrát dobrý hokej,“ odhaduje bek.

„Rozhodně nás nečeká nic snadného, už proto musíme bodovat hlavně doma,“ podotýká nový trenér Dukly Karel Dvořák.

Kouč nemůže počítat s kapitánem a nejproduktivnějším hráčem Oldřichem Bakusem ani s útočníkem Jiřím Kubátem. Nejistý je start veterána Bedřicha Ščerbana, kterého trápí bolavá záda.

Kompletní nebude ani východočeský tým. Druhý nejproduktivnější hráč Hradce Roman Vondráček má nakročeno do pražské Sparty. Kluby dolaďují detaily přestupu.

 

 

Ficenc zůstává

Do jihlavské defenzivy se definitivně vrací Tomáš Ficenc. „Bude u nás hostovat do konce sezony,“ prozradil šéf hokejové Dukly Jan Zachrla.
Obránce extraligového Ústí nad Labem už svému mateřskému klubu ve dvou prvoligových zápasech vypomáhal formou střídavého startu.

 

 

Hokejové menu

I. LIGA, středa 5. prosince

17.00: Ostrava – Mladá Boleslav
17.30: JIHLAVA – Hradec Králové, Havířov – Beroun
18.00: TŘEBÍČ – Chomutov, Olomouc – HAVL. BROD, Kometa – Kadaň, Prostějov – Vrchlabí, Šumperk – Most

II. LIGA – SKUPINA STŘED

18.00: Písek – Benátky nad Jizerou, Chrudim – Nymburk, Tábor – PELHŘIMOV, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Jindřichův Hradec, Kolín – Milevsko, Kutná Hora – Benešov