Třebíč sahala po třech bodech, ale nemá ani jeden

Třebíč - Více než tisícovka diváků na třebíčském zimním stadionu sledovala zajímavý duel nažhavené Horácké Slavie, toužící po skalpu lídra. Jenže nakonec odcházeli diváci v mikulášském večeru zklamaní. Chomutovští odjeli na sever Čech „obdarovaní“ šťastnou výhrou 4:3.

7.12.2007

Třebíčští po dvou gólech ve druhé části drželi s favoritem krok a v přesilovkách před gólmanem Horčičkou roztáčeli kolotoč.

Nejzajímavější okamžiky zápasu přišly v závěrečné třetině. Za stavu 2:2 měli domácí možnost rozhodnout v půlminutové přesilovce pět na tři.

Domácí ale nepochopitelně propadli po buly v útočném pásmu a Charousek se z bleskového protiútoku trefil po ideální Haškově nahrávce bombou pod břevno poodkryté Nedvídkovy branky.

Třebíčští hráči nechápavě koukali na radost soupeřů, kteří na střídačce stejně nevěřícně slavili málokdy vídaný gól.

„To byla zlá vteřina, která občas přijde,“ glosoval po zápase třebíčský trenér Josef Horešovský. „Je to zvláštnost a krutost sportu. Tyto chyby se trestají a někdy je trest hodně nepříjemný,“ řekl kouč.

„Dobře rozehraný zápas jsme si pokazili svými vlastními chybami,“ řekl útočník Petr Zahradník, který se gólem a dvěma asistencemi podílel na všech brankách domácích. „Nesmí se stávat, aby jeli dva hráči soupeře na jednoho beka, zvlášť když ještě vyhrajeme buly.“

„Z naší strany to byl opak Zlaté helmy,“ ironizoval situaci útočník Lubor Dibelka srovnáním se známou soutěží České televize.

Domácí se pak v pokračující přesilovce 5 na 4 přece jen prosadili - přesně zamířil junior Lukáš Nahodil.

Ale fanoušci na stadionu ztuhli ještě jednou. To když je zmrazil gólem v čase 57:36 dorážející Michal Jelínek. Horácká Slavia už na jeho gól neodpověděla.

Asistent chomutovského kouče Kýhose Vladimír Petrovka po šestnácté výhře Chomutova v řadě uznal, že jeho tým měl v Třebíči i dost štěstí.

„Třetí třetina byla hodně kuriózní, šli jsme do vedení ve dvojnásobném oslabení, domácí okamžitě vyrovnali, závěr byl z naší strany šťastný.“

Zároveň ale dodal, že je vítězství Chomutova zasloužené. „Vypracovali jsme si o něco víc příležitostí než domácí,“ uvedl Petrovka.

7.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá volební místnost ve Vanůvku.
2

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

Jihlava - To se tedy moc nepovedlo. Fotbalová Vysočina se utápí v žalu. Místo útoku na premiérovou prvoligovou výhru nad Bohemians 1905 domácí hráči zaspali začátek, po dvaceti minutách hry prohrávali o tři branky, a nakonec zaslouženě odešli poraženi 2:4 (0:3).

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Žďár nad Sázavou – Hned úderem 14. hodiny v pátek 21. října začali lidé ve Žďáře hlasovat pro své favority do sněmovních voleb. Někteří i chvilku čekali - o pár minut dříve přišli třeba první voliči, jejichž volební místností je ve žďárském gymnáziu. Po 14. hodině se hned začali trousit další.

V hasičské zbrojnici si volby krátí četbou

Jihlava – Základní a mateřské školy nebo také jihlavská Psychiatrická nemocnice či Dopravní podnik. Toto jsou jen některá volební místa v krajském městě. V jihlavské okrajové části Heroltice lidé volí v malé Hasičské zbrojnici uprostřed vesnice.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.