Brněnský tým s 58 body s přehledem vévodí skupině Východ. V prvním vzájemném měření sil Kometa doma v Rondu přehrála Rebely jednoznačným výsledkem 7:2.

„Oni musí vyhrát, my víceméně můžeme jen překvapit,“ pasuje svůj tým do role outsidera domácí kouč Petr Novák.

„Ale rozhodně nechceme hrát druhé housle, musíme soupeře co nejdéle udržet na uzdě. Potom by mohli znervóznět,“ dodal trenér Havlíčkova Brodu.

Alfou i omegou úspěchu brodského týmu by měla být pevná obranná hráz. „Musíme jim hrát do těla. To hráči Komety nemají moc rádi,“ nabízí recept nejproduktivnější hráč Rebelů Daniel Hodek.

Do Kotliny s kapacitou 4000 diváků se chystá i početná návštěva brněnských fanoušků. „Do Brodu přijede minimálně 500 fandů Komety, ale počet se klidně může vyšplhat až k tisícovce. V Olomouci nás bylo 1200, v Třebíči asi 750,“ říká Petr Mlynář, jeden z fanoušků tradičního brněnského klubu.

„Fanoušci budou hnát Kometu dopředu, ale doufám, že se ani naši fanoušci nenechají zahanbit, a my je potěšíme,“ láká trenér Novák.

Duel bude mít zvláštní příchuť pro Rebely Michaela Vyhlídala a Daniela Hodka a zároveň hostujícího gólmana Lukáše Hronka, protože loni působili na opačné straně barikády.

„Motivace možná bude o něco větší, ale chci to brát jako každý jiný zápas,“ podotkl Hodek, který letní přípravu absolvoval právě s Kometou. V prvním duelu byl u obou gólů Rebelů.

„Moc nad tím nepřemýšlím, protože loni jsem do Havlíčkova Brodu jen dojížděl,“ řekl brankář Komety Hronek.