Extraliga juniorů

JIHLAVA – ZLÍN

4:3

První třetinu ovládl favorit. Zlín se rozjel na mnohem vyšší obrátky než Dukla a Navrátil byl po pokusu Juríka bezmocný. Jihlavský gólman si před odchodem do kabin vybral slabší chvilku. Plachtícímu puku z hole Vlacha překvapivě zabránit nedokázal – 0:2.

Hosté určovali tempo i ve druhé části, ale Navrátila už na švestkách nenachytali. Naopak mírný zlínský pokles soustředěnosti potrestal parádním tahákem Pometlo – 1:2. I Dukla se trefila v závěru třetiny. O vyrovnání se postaral po přečíslení Man.

Na začátku třetí dvacetiminutovky musel několikrát čarovat Navrátil, který sledoval na přelomu 45. a 46. minuty galapředstavení Kotlíka a Pometla. Pouhých sedmnáct vteřin jim stačilo k jihlavskému dvougólovému brejku.

Zlín vzápětí zařadil vyšší rychlostní stupeň a před brankou Dukly bylo hodně horko. Po smršti střel protrhl smůlu Ondráček, ovšem další gólový moment už zbytek utkání nenabídl. „Myslím si, že nás Zlín, když vedl 2:0, trochu podcenil, což se mu nevyplatilo. Měli jsme fantastický nástup do druhé části, kdy jsme srovnali a nakonec se nám podařilo odskočit na dva góly,“ komentuje jeden z trenérů jihlavské Dukly Petr Svoboda. „V závěru jsme si to ještě zbytečně zkomplikovali, ale naštěstí nás gólman podržel a my jsme konečně dosáhli na to potřebné vítězství,“ dodává.

Branky a nahrávky: 33. Pometlo (Dzurik), 40. Man (Pometlo), 45. Kotlík, 46. Pometlo (Dzurik, Man) - 7. Jurík (Okénka, Okál), 19. Vlach (Ondráček, Goiš), 54. Ondráček. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 12:10, navíc Man, Chaloupka (oba JIH) 10 min. OT - Okál (ZLN) 10 min. OT. Diváci: 120. Třetiny: 0:2, 2:0, 2:1. Jihlava: Navrátil - Pekárek, Chaloupka, Hájek, Vacek, Malina, Rosendorf - Kuřítko, Komůrka, Kotlík - Man, Pometlo, Dzurik - Dvořák, Novák, Šaršok – Láznička.

VÍTKOVICE – JIHLAVA

4:1

První třetina nabídla vyrovnaný boj a jeden gól. Tábor, který vystřídal ve svatyni Navrátila na projektil Šedivého nedosáhal. Jihlavské snažení přineslo ovoce po změně stran při dvojnásobné přesilové hře. Na konci vyrovnávací akce stáli servírující Man a skórující Komůrka. Po chvíli se ocitl v solidní střelecké pozici Šaršok, ale puk do sítě protlačit nedokázal.

„To byla ohromná škoda a hodně důležitý moment. Kdybychom vedli, směřoval by ten zápas jinam,“ komentuje Petr Svoboda.

Slovo si tak vzal opět vítkovický Šedivý, který svým druhým gólem poslal domácí zpět do vedení. Srovnat se pokoušel opět Šaršok a po něm Láznička, jenže ani jeden do černého nezamířil.

Ve třetím dějství se zasekl jihlavský brankostroj úplně. Naopak domácím se hned v úvodu podařilo zvýšit na 3:1 a do konce utkání přidali i čtvrtý gól.

„I když jsme prohráli, tak kluky musím pochválit za bojovnost. Potěšila mě i hra v oslabení, které jsme takřka ubránili. Jen v té produktivitě to stále pokulhává,“ uzavírá Svoboda.

Branky a nahrávky: 5. Šedivý (Mikula, Noga), 27. Šedivý (Mlynář, Bursík), 42. Hartmann (Strapáč, Mikula), 47. Šedivý (Hartmann) - 24. Komůrka (Man, Pekárek). Rozhodčí: Mikula - Vengřín, Tuizal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 50. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Jihlava: Tábor - Pekárek, Chaloupka, Hájek, Vacek, Malina, Rosendorf - Kuřítko, Komůrka, Kotlík - Man, Pometlo, Dzurik - Dvořák, Novák, Šaršok – Láznička.