Horácká Slavia Třebíč chce v Kadani přerušit sérii tří porážek. Podobnou cestu na sever Čech bude mít i jihlavská Dukla, která se pokusí překvapit na ledě suveréna soutěže – Chomutova.

Havlíčkův Brod nemá na Havířov nejlepší vzpomínky. Při posledním měření sil totiž Severomoravanům podlehl vysoko 0:7. „Letos jsme tímto výsledkem prohráli dvakrát – s Havířovem a Třebíčí. Třebíči se nám to podařilo vrátit, a tak doufám, že se to povede i teď,“ řekl brodský trenér Petr Novák.

Borci z Kotliny by po dvou prohraných zápasech zase rádi bodovali. „Musíme si dát pozor na to, abychom nebyli příliš vylučovaní. A hlavně musíme být důraznější před naší bránou, protože minule jsme Havířovu nechávali až moc prostoru,“ plánuje Novák.

Do tréninku už se ve čtvrtek zapojil jeden z nejproduktivnějších Rebelů Vladislav Kubeš. „Teprve uvidíme, jak se bude cítit v den zápasu. Samozřejmě bychom byli velice rádi, kdyby nastoupil,“ prozradil kouč.

 

Třebíč musí zabrat

Minulý vzájemný duel s Kadaní rozhodli Třebíčští až na nájezdy. Severočeši se podobně jako hráči Horácké Slavie trápí v koncovce. Během devětadvaceti dosud odehraných kol nastříleli stejný počet gólů jako hosté z Vysočiny – 70. Do tabulky skupiny Západ nasbírali o čtyři body více než jejich dnešní soupeř a patří jim pátá příčka.

V loňské sezoně všechny čtyři vzájemné zápasy skončily jednobrankovým rozdílem. Proto se dá opět čekat vyrovnaný zápas. „Musíme hrát na maximum, Kadaň je doma velmi dobrá. Po třech porážkách potřebujeme bodovat, soupeři se na nás dotahují,“ upozorňuje třebíčský trenér Josef Horešovský.

 

Trápení s marody

Jihlava narazí na dalšího ze spolufavoritů první ligy. „Porazit se dá každý, ale musíme se držet při zemi. Nečeká nás nic jednoduchého, zvlášť když Chomutov dostal ve středu nářez v Ostravě. Domácí to určitě budou chtít odčinit,“ myslí si kouč Dukly Karel Dvořák.

Toho trápí zdravotní problémy jeho svěřenců. Kromě dlouhodobě zraněného Bakuse zřejmě nenastoupí ani další člen elitní útočné formace Ladislav Rytnauer, který bojuje s následky otřesu mozku.

Pokud by nemohl na severu Čech hrát, Dvořák má připraveno náhradní řešení. „Místo Ládi bych dal asi Jonáše Fiedlera a do třetí lajny by se vrátil David Jonáš,“ naznačuje složení formací trenér jihlavského týmu.

 

Hokejové menu

I. LIGA

sobota 17.00: HAVL. BROD – Havířov, Kadaň – TŘEBÍČ, Beroun – Ostrava
sobota 17.30: Chomutov – JIHLAVA, Most – Olomouc, Mladá Boleslav - Kometa
sobota 18.00: Hradec Králové – Prostějov, Vrchlabí – Šumperk

II. LIGA - SKUPINA STŘED

sobota 17.00: CHRUDIM - Jindř. Hradec, Písek – PELHŘIMOV, Nymburk - Benátky nad Jizerou, Tábor – Milevsko
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Benešov, Kolín - Kutná Hora