Hokejové juniory Dukly před minulým víkendem nekompromisně skosila chřipková epidemie. V týdnu na trénincích se kouč Petr Svoboda musel spokojit pouze s dvanácti a ve středu dokonce s pouhými osmi hráči. „V takovém počtu se toho nedá moc trénovat, takže jsme si dali takovou lehčí posilovnu, švihadla, břicho a soutěže. Jeden trénink jsme zrušili,“ přibližuje Svoboda.

 

Marodka Havířova přišla vhod

I přesto se opakovat zrušení obou zápasů nebude. Pomoc totiž přišla z dorosteneckých vod. Důvodem je zrušení dnešního utkání mladších kolegů v Havířově, kde mají stejný problém, jako jihlavští junioři. „Jejich zápas se musel zrušit, proto si půjčíme šest dorostenců a dnes (ve čtvrtek - pozn. red.) už budeme mít na tréninku minimálně tři pětky. Proto oba zápasy odehrajeme,“ komentuje Svoboda. V domácím prostředí tak povede do boje proti Opavě (17.00) hodně improvizovanou sestavu.

„Toho se nebojím. I přes to všechno se budeme snažit uhrát dobrý výsledek a vyhrát. Ti kluci, pokud se chtějí ukázat, musí makat a bojovat, protože nikdy nevíte, kdo se dívá, a kde můžete být zítra,“ má jasno kouč. „Jsme sice tam, kde jsme, ale to neznamená, že to už vypustíme.“

 

Bez dorostenců

Sobotní test v Olomouci ale absolvuje pouze juniorský tým. Dorostenci nastoupí doma proti Opavě.

„Odehrajeme to s kluky, co jsou na marodce. Jsem s nimi domluvený, a těch patnáct lidí dohromady dáme,“ míní Svoboda a doplňuje: „Už jsme odřekli dva zápasy a dohánět čtyři by bylo složité. Je to šedesát minut, kluci se musí vyšťavit a zvládnout to. Pak budou mít dost času na to, aby se uzdravili a vykurýrovali.“

Možný je prý i příchod nových tváří do týmu. „Snažíme se ještě udělat nějaké hráče a rozjet tady větší konkurenci. Abych já mohl říct, hraješ špatně, půjde tam někdo jiný,“ uzavírá kouč.