Extraliga dorostu

JIHLAVA – OPAVA

2:5

Dukla odstartovala svižněji, ale po nevyužité přesilovce otevřel skóre v početní výhodě hostující Trčka a po chybě v defenzivě se prosadil i Mach – 0:2.
Domácím pomohl výpadek proudu, který na několik chvil hned v úvodu druhé části poslal oba týmy zpět do kabin. Z těch se lépe naladěná vrátila Dukla.

Pekárek snížil při signalizované výhodě a Zídek po chvíli srovnal stav. Ten ale dlouho nevydržel. Po sedmnácti vteřinách skóroval zpoza brány Vítek, který pak vrátil Opavě dvoubrankový náskok využitou přesilovkou.

Pátý hostující úspěch se zrodil v 5. minutě třetí části, kdy stál na konci pěkné kombinace skórující Vaněk. Jeho tým pak nabídl Jihlavě několik přesilových her, které ale drama nepřinesly.

„Trošičku mě to mrzí. Bylo to utkání blbec, ale bohužel i takové se hrají,“ říká kouč Dukly František Zeman. „Po dobrém začátku jsme dvěma chybami dostali soupeře do sedla, a i když jsme se štěstím vyrovnali, tak po dalších dvou zaváhání opět skóroval soupeř, který si ten závěr pohlídal,“ dodává.

Branky: 25. Pekárek (Vysloužil), 28. Zídek (Kuřítko) - 6. Trčka (Roupec), 11. Mach (Baďura), 28. Vítek, 35. Vítek, 45. Vaněk (Faksa, Baďura). Rozhodčí: Stach - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Jihlava: Šťastný - Musil, Cirhan, Kvasnička, Tichý, Šidlík - Malec, Zeman, Kuřítko - Brychta, Polcar, Vysloužil - Zídek, Brabec, Pekárek. Opava: Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, F. Chvostek, Žídek, Dohnal - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, M. Chvostek.