„Všechno bylo úplně jiné, než když jsem jezdíval stejnou cestou do práce. Už jen z toho důvodu, že jsem věděl, že večer zase pojedu zpátky,“ konstatoval Zachrla, jenž na funkci rezignoval před Vánoci.

S jakými pocity jste se do Jihlavy vracel?
S dobrýma, s dobrýma… (usmívá se) Já věděl, že jedu mezi kluky, kteří hokeji dávají trochu víc a berou ho maličko jinak. Je to takový balzám na hokejovou duši.

To byla všechno v posledních měsících tak špatné, že jste potřeboval balzám?
Ne, vůbec ne. (důrazně) Ale tohle je prostě hokej z jiné stránky. Skoro rok jsem ho dělal z kancelářského křesla – a tohle je zase hokej od ledu. To je právě ten rozdíl, který mě teď do Jihlavy táhl. Rozhodně to nesouvisí s tím, že mám za sebou nějakou zkušenost.

Černé svědomí se ve vás neprobudilo?
Které máte na mysli? (usmívá se) Já černé svědomí nemám. Ani nemám z čeho.

Z vašeho předčasného odchodu. Přece jen si spousta lidí může myslet, že jste je nechal na holičkách. To jste se se vším tak rychle vyrovnal?
Ne, pořád to ve mně hlodá. Co bylo špatně, co bych dneska dělal třeba jinak… Ale jsou věci, které už se nedají vrátit zpátky.

Když jsme mluvili o křeslu – byl jste si ho ještě naposledy vyzkoušet?
Byl. Potřeboval jsem stáhnout něco z internetu, tak jsem si do něj sedl znova. Ale v kanceláři byla hrozná zima. Musí se tam topit přímotopy, a jelikož tam pár dní nikdo nebyl, nebylo to příjemné posezení.

Jak vůbec vnímáte změny v Dukle po vašem odchodu? Sledujete ještě dění kolem klubu?
Sleduju všechno. Vím, že kluci poslední zápas před Vánoci vyhráli. A myslím si, že po téhle stránce není problém, protože mančaft je docela dobře nastartovanej. Ale co se týká vedení, tomu samozřejmě nechávám volný průběh a nebudu to hodnotit. To mi nepřísluší. Stejně by to byl čistě můj subjektivní názor.

Prozatímním šéfem se stal Tomáš Sedlák, jeden z členů dozorčí rady, s níž jste měl neshody. Jak se s tím srovnáváte?
Je to tak nastavené od města, takže já se s tím nemám jak srovnávat. Ani se k tomu nemůžu vyjadřovat. Mně nezbývá, než to respektovat.

Když se vrátíme k důvodu, proč jste se do Jihlavy na den vrátil. Bude teď akademická reprezentace vaším jediným kontaktem s hokejem?
Momentálně ano.

Kdy nastupujete do nového zaměstnání?
Myslím, že druhého ledna. Nebo třetího? Tak nějak.

A můžete prozradit, o jakou práci jde?
Je to práce jako každá jiná. (směje se)

Konkrétnější nebudete?
Ne, blíž to specifikovat nechci.

 

 

Akademici náskok Dukly nedotáhli

Prvoligoví jihlavští hokejisté zdolali v přípravném zápase univerzitní výběr České republiky 5:4. Akademici, které společně s Jaroslavem Liškou trénuje bývalý jednatel Dukly Jan Zachrla, sice v závěru mocně stahovali náskok soupeře, ale na vyrovnání už nedosáhli.

JIHLAVA - UNIV. VÝBĚR ČR

5:4

Branky a nahrávky: 1. Bakus, 6. Míka (Rytnauer), 11. Bakus (Kubát), 30. Hrbatý (Staněk), 36. Bakus - 11. Němec (Špok), 39. Špok (Korotvička), 47. Stránský (Janečka), 57. Stránský (Janečka). Třetiny: 3:1, 2:1, 0:2. Jihlava: Vajner - Míka, Duben, Pekárek, Štrach, Martinka, Staněk - Rytnauer, Bakus, Kubát - Jonáš, Suk, L. Krupka - Hrbatý, Nekvasil, Ježek.