„Ale prodat Láďu rozhodně nehodláme,“ dušuje se prozatímní šéf Dukly Tomáš Sedlák, jenž funkci převzal před pár dny po odstoupivším Janu Zachrlovi.

Transfer odsouhlasil i sám Rytnauer. „Kdyby byl proti, nikdy bychom ho pryč neposlali,“ tvrdí Sedlák. „Pro Láďu je to samozřejmě velká příležitost. Zahraje si v týmu, který se netají postupovými plány, a nasbírané zkušenosti pak může zúročit u nás,“ doplňuje první muž jihlavského klubu.

Sedmadvacetiletý kanonýr oblékne dres prvoligové Dukly ještě ve třech lednových utkáních. Do Mladé Boleslavi se vypraví za dva týdny.

Výměnou za Rytnauera získala Jihlava dva hráče – třiadvacetiletého obránce Tomáše Kolafu, jenž většinu letošního ročníku strávil v Třebíči, a o tři roky staršího forvarda Milana Kopeckého.

Oba hokejisté přicházejí do Dukly na hostování. Na tréninku by se měli poprvé objevit ve středu, zápasovou premiéru si odbudou o tři dny později.

Kanonýra už lákala změna

Téměř po sedmi letech se rozloučí s jihlavským dresem, byť zatím dočasně… Hokejový útočník Ladislav Rytnauer odejde v polovině ledna do Mladé Boleslavi, kde by měl hostovat do konce letošní sezony.

„Po tak dlouhé době už mám chuť vyzkoušet si něco nového. A přesně to mi bylo v téhle chvíli nabídnuto,“ konstatoval Rytnauer, nejproduktivnější hráč Dukly a druhý nejlepší střelec celé první ligy.

Odchodu do ambiciózního týmu, který by se měl poprat o postup, jste se tedy nebránil…
Určitě ne. Když za mnou před nějakými dvěma týdny poprvé přišli, že by Boleslav měla zájem, hned jsem řekl, že bych to chtěl zkusit. Proto jsem rád, že kluby nakonec našly společnou řeč a dohodly se.

Co vás nejvíc lákalo, vidina extraligy?
To, že má Boleslav jasný cíl. A kdybych si s ní v budoucnu mohl zahrát extraligu, budu jen rád. Pořád je potřeba mít nějaké cíle. To platí i pro mě.

A nemáte špatný pocit z toho, že oslabíte Jihlavu? Přece jen s vámi odejde spousta gólů…
Já to takhle neřeším. Prostě jdu – a hotovo. Tady mám navíc ještě příští rok smlouvu, takže uvidíme, co bude…

Dlouho jste hrál s Oldřichem Bakusem. Bude to teď bez něj těžké?
Tak určitě bude. Já jsem taky původně chtěl vzít Oldu s sebou. Jenže oni ho nechtěli. (směje se)

Netrápí vás ani nejistota ohledně trenéra? Zatím se neví, kdo Mladou Boleslav převezme. Třeba se novému kouči nebudete hodit…
Pravdou je, že hráčů tam mají hodně. Ale jsou jen dvě možnosti: buď mi trenér dá důvěru a nechá mě hrát, nebo budu sedět. Nechám se překvapit.