Hokejoví dorostenci jihlavské Dukly si prodloužili odpočinek. Důvodem bylo posunutí extraligového dvojkola ze standardního pátku a soboty na neděli a pondělí. „Ta iniciativa vznikla od svazu,“ komentuje trenér Dukly František Zeman změnu, na kterou zareagoval zrušením úvodního novoročního tréninku.

„Kluci dostali delší volno. Poprvé jsme se na lehkém tréninku sešli ve středu,“ přibližuje jihlavský kouč.

 

Trenér očekává vyrovnané zápasy

Na led vyjel kompletní dorostenecký kádr, který byl mezi svátky notně roztroušen. „Hráče ročníku 91 jsme půjčili juniorce a trénovali s mladými kluky. Ale teď už jsme se sešli v plné síle,“ doplňuje.

Dorostence Dukly čeká po čtrnáctidenní extraligové pauze nedělní test v Olomouci a pondělní premiérové derby sezony v Třebíči, kde vyhráli mezi svátky turnaj. V obou utkáních bude jihlavský výběr favoritem. Oba hostitele má totiž v tabulce pod sebou.

„Podle mě to budou hodně vyrovnaná utkání, na která se chceme co nejlépe připravit a pokusit se přivézt všechny body,“ plánuje František Zeman.
Hodně zajímavý střet nabídne derby, ve kterém se většinou rozdíly mažou. I přesto mají v jihlavském táboře jasno. Chtějí vyhrát. „S tím se musíme vyrovnat, jít do zápasu zodpovědně a odevzdat v něm maximum,“ uzavírá jihlavský trenér.