„V tuto chvíli dokončuji podklady nutné pro účast ve výběrovém řízení na post jednatele Dukly, na podání přihlášky je ještě čas,“ uvedl Ščerban.

Bedřich Ščerban je prvním uchazečem, který veřejně ohlásil svůj záměr kandidovat na post jednatele Dukly. Podle Ščerbana je Dukla brand, obchodní značka s nevyčíslitelnou hodnotou. „Nevyčíslitelnou a nezaplatitelnou“, odpověděl na dotaz, jakou osobní cenu má pro něj značka Dukla Jihlava.

„Je to pro mě nová, naprosto překvapující informace a nebudu ji v tuto chvíli komentovat,“ reagoval na tuto informaci Deníku náměstek primátora Radek Vovsík při sobotním utkání Dukly s Kometou Brno.

Mezi hokejovými osobnostmi nepanuje na obsazení postu jednatele jednotný názor. „Nevím, o hokej v Jihlavě se už moc nezajímám a moc mu nerozumím. Dějou se tu divné věci. Když to rozvířil pan Augusta, měl by jednatele Dukly dělat pan Augusta a neměl by se pozici jednatele vyhýbat a jen radit,“ řekl hokejový internacionál Jaroslav Holík.

O funkci jednatele Dukly nemá zájem ani hokejová legenda František Musil. „Nevím přesně, co obnáší pozice jednatele Dukly. Béďa udělal pro hokej v Jihlavě hodně a je tady ikonou hokeje.“ František Musil podle svých slov hodlá setrvat spíše u trenérské práce.

„Bedřicha Ščerbana si umím představit ve funkci hráčského manažera Dukly,“ uvedl předseda Fanclubu Dukly Jan Křížek.

Další případní uchazeči mohou podávat přihlášky do výběrového řízení na post jednatele Dukly až do pátku 8. února.