Už v pondělí jste říkal, že vaším úkolem je tým po devíti porážkách probudit.
Probudit a přinést štěstí. Věřím tomu, že se mi podaří štěstí na mužstvo přesunout, protože s juniory se nám dařilo a vyhráli jsme několikrát zápasy, které jsme neměli pod kontrolou. A tohle mužstvo takový zápas potřebuje uhrát.

Jak chcete hráče probudit?
Už to, že přišel někdo jiný, je impuls. Nová tvář, nový styl koučinku, trošku jiné tréninky. Uvidíme, co zabere.

Tým už dost dlouho trápí mizerná produktivita. Po Berounu a Šumperku vstřelila Horácká Slavia nejméně gólů.
To je náš největší problém. V posledních zápasech to vyvrcholilo tím, že dáme jen jeden nebo žádný gól. Kdyby si hráči nevytvářeli žádné šance, bylo by to úplně špatné. Hráči si je vytvoří, jenže je neproměňují. Takže nejsme úplně pod ledem. Věřím, že se to otočí k lepšímu.

Proměňování šancí souvisí s psychikou hráčů. Teď na nich leží po sérii devíti porážek „deka“…
Určitě. To vidíte i u extraligových hráčů. Hráč třeba nedá dvacet kol gól, všichni o něm mluví a píšou. V dalším kole skóruje a pak je schopný dát v každém zápase jeden dva góly. Je to o jednom šťastně odraženém puku, o jedné dorážce…

Nejspíš to souvisí i se zkušeností. V Třebíči máte dost mladý mančaft s průměrným věkem 23 let. Jediným třicátníkem je kapitán Hrbáček.
Je to dané možnostmi klubu. Zkušený třicetiletý hráč, který prošel extraligou, je nesmírně drahý. My touhle cestou jít nemůžeme, snažili jsme se získat talentované mladíky. Tohle je situace, kdy za to musí vzít ti starší a zkušenější – Dolníček, Zahradník, Hrbáček, Sláma, ale i Přibyl a Sedlák. Je těžké si představit, že nás budou vytahovat z nepohody mladíci.

V úterý dopoledne jste vedl první trénink. Měl jste k hráčům promluvu?
Řekl jsem jim, co se mi na jejich hře nelíbí, co je třeba změnit a co lze změnit. Těžko teď budeme překopávat herní systém. Systém obranné hry není špatný, ale chybí mi důraz a obětavost. V útoku musíme jít do branky, dorážet. Před oběma brankami musíme být důrazní. Tyhle věci musíme do hry dostat.

Do konce základní části zbývá devět zápasů, takže je ve hře ještě 27 bodů. Před Prostějovem si držíte solidní sedmibodový odstup…
V tříbodovém systému je to minimální náskok. Ale pořád to máme ve svých rukou. Chceme uhrát nějaké body a dostat soupeře za námi pod tlak. Takže úkolem je přivézt něco z Havířova a za podpory diváků, kteří budou mít vstup zdarma, se v sobotu porvat o vítězství s Prostějovem.

To bude hodně klíčový zápas…
Určitě. Ale pro nás je teď důležitý každý zápas.

 

 

Pokorného recept? Důraz a obětavost

Třebíč - Hokejisté Horácké Slavie odjedou do Havířova už pod vedením nového kouče Kamila Pokorného.

Středeční soupeři zatím mají ze vzájemných duelů vyrovnanou bilanci. Jenže oba týmy prošly mnoha změnami včetně výměny trenérů.

„Nepomohlo nám, že Havířov doma ztratil se Šumperkem a prohrál vysoko v Olomouci,“ připomíná Pokorný poslední porážky Panterů. „Je to bohaté a ambiciózní mužstvo. Tlak na hráče je tam obrovský. Máme zprávy, že stáhli hráče z Vítkovic, takže do zápasu půjdou v nejsilnější sestavě,“ netěší nového kouče.

Své hráče bude nabádat, aby do hry dali důraz a obětavost. „Budeme se rvát o každý bod. Čím víc jich bude, tím líp,“ burcuje Pokorný.

Při poslední prohře v Šumperku se v třebíčské brance vystřídali oba gólmani. Kdo bude chytat teď? „Otázku gólmanů ještě nemáme vyřešenou.

Rozhodneme se po ranním rozbruslení,“ avizuje šéf střídačky.

Michal Nedvídek v Šumperku odchytal jen první třetinu, vystřídavší Filip Luňák už neinkasoval.

Trenér už může počítat s uzdraveným Vlkem a nově také se Zdeňkem Sedláčkem. „Dobře ho znám. Věřím, že pomůže na ledě i v kabině,“ říká o obránci, který se vrátil z Blanska.