Extraliga juniorů

DUKLA JIHLAVA – VSETÍN

2:10

Už po první třetině bylo zřejmé, že se všechny jihlavské bodové naděje rozplynuly. Vsetín podnikal do rozhozené defenzivy Dukly jeden útok za druhým a Navrátil i jeho kolega Tábor, který se do branky postavil po čtvrtém úspěchu hostů, si příliš neoddychli.

„Nevím, čím si to mám vysvětlit. Kluci podají jednou takový, a podruhé makový výkon. Třeba proti Třebíči se snažili, makali, ale teď kupily chyby, nedodržovali taktiku a bylo vidět, že vyloženě nechtějí,“ zlobil se jihlavský trenér Petr Svoboda.

Ve druhém dějství žádný zlom nenastal. Hosté určovali tempo a dál stříleli góly. Nemalou roli na narůstajícím skóre hrálo i psychické rozpoložení zdecimovaných hráčů Jihlavy. „Určitě i to se na hře projevilo. Nejsou tolik odolní, nemají zkušenosti a nevědí, jak se s tím poprat,“ potvrzuje kouč.

Jihlava dokázala přibrzdit rozjetou vsetínskou mašinu až v poslední třetině.

Branky a nahrávky: 15. Komůrka (Kuřítko), 54. Man (Pometlo, Dzurik) - 4. Kocur (Rachůnek, Kadlčík), 8. Holomek (Plachtovič, Varga), 9. Sýs (Červenka, Štindl), 12. Ševčík (Lukeš, Štindl), 20. Haschka (Varga, Holomek), 30. Plachtovič (Podešva, Haschka), 31. Štindl (Ševčík), 33. Surovčík (Lukeš), 39. Rachůnek (Kapr), 47. Haschka (Varga). Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 11:9, navíc Chaloupka, Tábor (oba JIH) 10 min. OT - Kadlčík (VSE) 10 min. OT. Využití: 0:5. Diváci: 120. Střely na branku: 21:52. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:10, 2:10. Třetiny: 1:5, 0:4, 1:1. Dukla Jihlava: Navrátil (12. Tábor) - Pekárek, Chaloupka, Posmyk, Cirhan, Hájek, Vacek - Kuřítko, Komůrka, Šaršok - Man, Pometlo, Dzurik - Brabec, Novák, Kotlík.

ZLÍN – DUKLA JIHLAVA

7:1

Na děsivou páteční prohru jakoby junioři Dukly zapomněli a s druhým Zlínem drželi od úvodních minut krok. Favorit měl navíc velké štěstí, když Malec nedokázal ve vyložené šanci přehodit Sedláčkův beton.

To největší šance domácích brankou skončila. V poslední minutě třetiny narýsoval Matula krásnou přihrávku na Vlacha, který zavěsil puk přímo pod víko.
„Udělali jsme tři chyby za sebou. Nedostali jsme puk z třetiny a soupeř nás za to potrestal,“ popisuje Svoboda.

I přes inkasovaný gól odehrál jeho tým skvělou první část, na kterou navázal i povedenou desetiminutovkou ve druhé třetině. „Měli jsme půjčených pět dorostenců, kteří to oživili. Dostalo to náboj, bylo tam víc sil. Kluci dodržovali pokyny, dohrávali souboje a Zlínu byli vyrovnaným soupeřem,“ těšilo kouče.

Domácí nakopla až série jihlavských faulů a přesilovkový blok, který byl nakonec i rozhodující. „Oni nás na chvíli zatlačili, rozhodčí foukl dva fauly v jednom střídání, šli jsme do třech a soupeř třemi góly během chvilky zápas vlastně rozhodl,“ přibližuje Svoboda.

Pak se ale hosté dokázali znovu zkonsolidovat a dohrát utkání se vztyčenými hlavami.

„Kluci se vrátili k té hře, co jsme jim řekli. Začali s nimi znovu hrát vyrovnanou partii. Jen je škoda, že jsme neproměňovali ty šance,“ doplňuje jihlavský trenér, který byl s dorosteneckou návykovou kůrou hodně spokojený.

„Snažíme se je už teď zapracovat do týmu, aby si to zkusili a osahali. A musím říct, že splnili mé očekávání, hráli velice dobře. Pár chyb samozřejmě udělali, ale bez toho to ani nejde,“ uzavírá Petr Svoboda.

Branky a nahrávky: 20. Vlach (Matula), 32. Vlach (Sedláček), 34. Puna (Vlach, Matula), 34. Matějka (Chocholáček), 39. Chocholáček (Horák, Jurík), 44. Puna (Vodák), 53. Jurík (Puna) - 49. Kuřítko J. Rozhodčí: Škrobák - Machálek, Škach. Vyloučení: 13:10. Využití: 3:1. Diváci: 76. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1. Třetiny: 1:0, 4:0, 2:1. Dukla Jihlava: Navrátil – D. Musil, Posmyk, Cirhan, Pekárek, Hájek, Vacek – J. Kuřítko, Novák, Pometlo - Komůrka, Malec, Zeman - Kotlík, M. Kuřítko, Dzurik, Šaršok.