Brod přivítá v Kotlině Hradec Králové. Východočeského rivala trápí rozsáhlá marodka, Rebelové jsou naopak téměř kompletní.

„Hradec je jasný favorit, o tom není nejmenších pochyb. Přikládat moc velkou váhu jeho oslabení je ošemetné. Mužstvo to může naopak semknout a vybudit k daleko lepšímu výkonu. My bychom každopádně chtěli bodovat. Jen tak si totiž zajistíme trochu klidu do posledních bojů o postup do předkola play off,“ nechal se slyšet šéf brodské střídačky Petr Novák.

Hlavní cíl: nic nepodcenit!

Jihlava změří před vlastním publikem síly s nejhorším týmem soutěže. „Bodový rozdíl je mezi námi velký, ale Šumperk hraje o bytí. Každý bod, který získá, se mu započítá do skupiny o udržení. Hráče jsem proto upozorňoval, že nesmíme nic podcenit,“ konstatoval trenér Dukly Karel Dvořák.

Jeho svěřenci se díky dobrým výsledkům z poslední doby dotáhli na čtvrtý Havířov a začínají stíhat i třetí Ostravu. „Ale necháváme tomu volný průběh. Vždyť ještě před měsícem byl náš hlavní úkol vyhnout se bojům o záchranu. Prostě jdeme od zápasu k zápasu, nic víc,“ zdůraznil jihlavský kouč.

Otazník visí nad startem útočníka Tomáše Čachotského. „Bere antibiotika, asi jde o začínající angínu. Sice chce přijít a hrát, ale myslím si, že by bylo lepší, aby se pořádně vyléčil a byl připraven na další utkání,“ uvedl Dvořák.

Premiéru v dresu Dukly si dnes naopak odbude Jiří Piluša. Zlínský forvard, jehož doporučil bývalý trenér Vsetína Horst Valášek, úspěšně zvládl krátký test a v Jihlavě zřejmě dokončí letošní sezonu. Nastoupit by měl ve čtvrtém útoku s Jiřím Manem a Lukášem Krupkou.

Chytat bude Luňák

Situace Třebíče nevypadá šest kol před koncem dlouhodobé části vůbec dobře. Zatímco konkurenti v boji o bezproblémovou záchranu začali pravidelně bodovat, Horácká Slavia naposledy vyhrála 1. prosince na ledě Mostu.

„V Olomouci musíme hrát tak jako první třetinu proti Kometě – a vydržet celých šedesát minut,“ prohlásil třebíčský trenér Kamil Pokorný. „Musíme být ukáznění a produktivní,“ nabídl recept kouč, který po příchodu k týmu prohrál všechny tři zápasy.

Pokorný bude opět postrádat gólmana Michala Nedvídka, jehož trápí bolesti zad. Šanci tak opět dostane Filip Luňák. „Musíme pořád věřit tomu, že se to konečně zlomí a že nám tam něco napadá,“ burcoval třebíčský útočník Přemysl Sedlák.

Hokejové menu

I. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

sobota 17.00: Olomouc – TŘEBÍČ, Kometa Brno – Prostějov, Sareza Ostrava – Havířov
sobota 17.30: JIHLAVA – Šumperk

I. LIGA - SKUPINA ZÁPAD

sobota 17.00: Beroun – Mladá Boleslav, HAVL. BROD – Hradec Králové, Kadaň – Most
sobota 18.00: Vrchlabí – Chomutov

II. LIGA – NADSTAVBA SKUPIN ZÁPAD A STŘED

sobota 17.00: Řisuty – Benátky nad Jizerou, Sokolov – Nymburk, Chrudim - Klášterec nad Ohří, Milevsko – Rokycany, Tábor – Kobra Praha, Benešov – Mělník
neděle 17.00: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Litoměřice, Slaný – PELHŘIMOV, Děčín – Písek, Jablonec nad Nisou – Kutná Hora, Roudnice nad Labem – Kolín, Jindřichův Hradec – Klatovy

 

reportéři Deníku