„Podle posledních domluv by u nás měl zůstat do konce sezony. S tím, že musí být připraven, kdyby se v Liberci stal nějaký průšvih,“ prozradil jihlavský kouč Karel Dvořák. „My s ním počítáme jako s dvojkou. Ale určitě ho ještě před startem vyřazovací části vyzkoušíme i v zápase,“ doplnil.

Gólmanem číslo jedna by měl nadále zůstat Řehoř. „Tam je to jasné. Milan teď chytá velice dobře a není potřeba dělat nějaké změny. Nicméně Pavel pro nás bude velkým přínosem. Má spoustu zkušeností z extraligy, první ligy i zahraničí,“ zdůraznil trenér brankářů Dukly Petr Jaroš.

Z toho, jak se s novou konkurencí vyrovná dosavadní stálice, žádné obavy nemá. „S Milanem jsem se o tom bavil, pro něj to bude spíš dobrá škola. Za prvé se od Pavla může spoustu věcí naučit. A za druhé už musí taky přijít na to, že konkurence bude všude, a musí se s tím vědomím naučit žít a fungovat,“ konstatoval Jaroš.

Falta si návrat do Jihlavy, kde s hokejem začínal, pochvaluje. Za Liberec v letošní extraligové sezoně odchytal jen šedesát minut a po uzdravení Michala Fikrta se znovu posunul až na místo trojky. „Jsem rád, že můžu být doma,“ prohlásil gólman, který donedávna vypomáhal v první lize Vrchlabí.

S Vrchlabím by to bylo zajímavé

Jihlava - Téměř po jedenácti letech oblékne dres rodné Jihlavy. Hokejový gólman Pavel Falta by si měl obnovenou premiéru odbýt už v závěru dlouhodobé části první ligy.

„Kdy jsem za Duklu chytal naposledy? Přesně si nevzpomenu, to už je pravěk,“ usmál se po pondělním tréninku kmenový hráč extraligového Liberce, jehož Jihlava získala minulý týden na střídavý start.

Jak se vůbec zrodil váš comeback?
Michal Fikrt se v Liberci vrátil na post dvojky, a já bych tím pádem jen trénoval. Tak to prostě vyplynulo tak, že jsem odešel do Dukly.

Trenér Dvořák mluvil o tom, že byste měl zastávat post dvojky, a dokonce mohl co nevidět dostat příležitost i v zápase…
Tohle ani nevím. Já přišel teprve dneska ráno na trénink, takže jsem se jen oblíkl a šel na led. Všechno probereme až časem. Popravdě to zatím ani neřeším. Jsem hlavně rád, že jsem s rodinou zase doma.

Takže si návrat užíváte?
Je to příjemná změna. Ráno jsem vstal ze své postele a za chvíli zase pojedu domů. Do svého skutečného domova, ne jen do služebního bytu jako
v posledních letech.

Donedávna jste chytal i za Vrchlabí, což je potenciální soupeř Jihlavy v prvním kole play off…
Koukal jsem na to, že je možné, že na něj Dukla narazí. Ukáže se až po základní části, jak to bude, ale určitě by to byl zajímavý souboj.⋌(rem)

gólmani Dukly

Milan ŘEHOŘ (23 let)
Jasná jednička, v aktuální sezoně nastoupil ve 34 z 41 zápasů.

Pavel FALTA (32 let)
Nová posila, počítá se s ním na post dvojky. Patří Liberci, letos chytal i za prvoligové Vrchlabí.

Kaspar ZGRAGGEN
(22 let)
Od listopadu bojoval s mononukleózou, nyní vypomáhá v přeboru Moravským Budějovicím.