Je rozhodnuto! V Třebíči si mohou po týdnech plných nejistot zhluboka oddechnout. Hokejisté Horácké Slavie v sobotním duelu 43. kola základní části první ligy rozhodli o svém postupu do play off, kde se utkají s Hradcem Králové. Vítězstvím 2:1 nad Pantery z Havířova odsoudili k boji ve skupině o udržení prostějovské Jestřáby, kteří prohráli v Šumperku.

„Byl to těžký zápas a já musím poděkovat hráčům, protože to znovu oddřeli,“ hodnotil třebíčský kouč Kamil Pokorný.
Sedmnáct set diváků na třebíčském zimním stadionu si muselo počkat na gól až do začátku druhé třetiny. Třebíčští šli do vedení v 25. minutě v přesilovce pět na tři. V ní se blýskl třebíčský odchovanec Marek Laš, který přijel mateřskému týmu pomoci na střídavý start z Plzně.

„Chtěl jsem to dávat mezi kruhy, ale cítil jsem, že by to nemuselo projít, tak jsem to zkusil dát Valentovi pod nohy, a prošlo to,“ popsal gólovou akci hráč, který si na nedostatek času na ledě stěžovat nemohl. „Dneska jsem toho odehrál víc než za posledních pět zápasů v extralize. Bylo to hodně náročné a jsem hodně vyčerpaný,“ ulevil si jednadvacetiletý forvard.

Zápas rozhodly přesilovky

Panteři odpověděli v přesilovce trefou Hulvy. Rozhodující okamžik zápasu přišel už ve 32. minutě.
Bek Zdeněk Sedláček se vydal mezi kruhy a jeho rána se od tyčky odrazila do sítě. „Byla to naše chyba. Nechali jsme Sedláčka narazit si puk a jít samotného na bránu. Dnešní utkání rozhodly přesilové hry,“ řekl trenér Havířova Jiří Režnar.
Hubený náskok nakonec Třebíčští uhájili i při minutové power play soupeře.

Podle domácího trenéra mohl být rozdíl nakonec vyšší. „Proměnili jsme dvě přesilovky, ale měli jsme i další šance. Závěr byl hodně hektický, ale nakonec jsme to zvládli. I když to stálo strašně moc fyzických i psychických sil,“ oddechl si Pokorný.
Domácí lodivod vyzdvihl i přínos plzeňské posily Laše. „Marek je hráč, který má neskutečný fyzický fond. Někdy chodil na led i každé druhé střídání, navíc dal důležitý první gól. Dneska si určitě splnil svoje,“ ocenil Pokorný.

Poslední zápas před startem vyřazovacích bojů odehrají hokejisté Horácké Slavie dnes v Prostějově. Trenér Pokorný bude některé hráče šetřit na první zápasy play off, které začíná už ve čtvrtek.

Horácká Slavia Třebíč – Havířov Panthers
2:1

 

Branky a nahrávky: 25. Laš (Dolníček), 32. Sedláček (Zahradník, Heřman) - 31. Hulva (Seman, Velecký). Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1750. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0.
Třebíč: Luňák - Hrbáček, Trončinský - Malena, Sedláček – L. Sláma, B. Sláma - Laš, Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman – V. Burian, Nahodil, Látal - Přibyl, Obdržálek, Dibelka. Havířov: Valent - Huhto, Szakál, Klimeš, Peštuka, Lašek, Plánovský, Kopel, Seman - Zdráhal, Škoda, Bacul, Hulva, Velecký, Giesel, Sochorek, Říčka, Klimša, Sikora, Bokroš, Krätzer.

 

Martin Mutl