Tři vítězství v řadě musí urvat jihlavští hokejisté, pokud nechtějí, aby pro ně letošní prvoligová sezona skončila už v půlce února. Dukla prohrává v úvodním kole play off s Vrchlabím 0:2 na zápasy.

„Nejsme v příjemné situaci, ale rozhodně se nevzdáváme. Teď máme výhodu domácího prostředí a pokusíme se s tím ještě něco udělat,“ prohlásil útočník Martin Krupka.

Naději na zdramatizování série dává Jihlavě zlepšený výkon ve druhém utkání ve Vrchlabí. Zatímco ve čtvrtek propadla (1:3), o den později držela s Východočechy krok a rozhodující branku na 3:4 inkasovala až v samém závěru. „Poznali jsme, že se s nimi dá hrát,“ konstatoval Krupka, autor dvou pátečních gólů.

Havlíčkobrodští Rebelové mají před večerním zápasem v Kotlině dva mečboly díky dvěma předchozím vítězstvím v prodloužení. „První zápas byl víc hokejovější, ve druhém to byla spíše taktická bitva. Domácí si byli vědomi, že musí vyhrát, ale nám se podařilo v prodloužení rozhodnout,“ srovnával trenér Rebelů Petr Novák.

Pokud Rebelové večer vyhrají, jsou ve čtvrtfinále. „Nesmíme se rozhodně uspokojit, v sérii jsme stále outsider,“ krotí optimismus Novák. „Udělali jsme teprve dva malé krůčky, musíme udělat i ten třetí poslední, který bývá nejtěžší,“ burcuje Novák.

Třebíčští se z Hradce Králové vrátili s jednou výhrou. Desetigólový příděl v druhém utkání ale ukázal, čeho je východočeský favorit v ofenzivě schopný.

„V play off je jedno, jestli prohrajete 2:1 nebo 10:0, stav série je 1:1. Musíme ale z hlavy porážku rychle vymazat, abychom do pondělního utkání šli s čistou hlavou,“ hodnotil kouč Třebíče Kamil Pokorný, který bude na střídačce kvůli nemoci nejspíš chybět.

 

play off I. ligy

pondělí 18.2. - 3. zápasy 1. kola:
17.30: JIHLAVA – Vrchlabí
18.00: TŘEBÍČ – Hr. Králové
18.00: HAVL. BROD – Havířov
18.00: Kadaň – Sareza Ostrava

 

 

Největší problém Dukly? Oslabení…

Vrchlabí/Jihlava - Klíčem k úspěchu v sérii prvního kola play off mezi Vrchlabím a Duklou Jihlava jsou zatím přesilové hry. Vrchlabí při hře v početní výhodě vstřelilo šest ze svých sedmi branek, další přidalo v početní výhodě Dukly, když puk nešťastně rozehrál gólman Řehoř.
 
„Při hře pět na pět nás soupeř nepřehrál, jenže oslabení nám nejde. Navíc dostáváme laciné góly,“ přiznal jihlavský kouč Karel Dvořák. V pátečním duelu inkasovali Jihlavští rozhodující gól jen 15 vteřin před vypršením 60. minuty. Při Manově vyloučení…
(rem)
 
Jiří Bárta a reportéři Deníku
Autor: Jiří Bárta