Rozhodující pátá utkání jsou na programu ve čtvrtek ve Vrchlabí a Hradci Králové.

JIHLAVA - VRCHLABÍ
2:1

Po bezbrankové úvodní třetině zaútočila jako první Dukla. Povedené výpady Čachotského a Říhy jí přinesly dvougólový náskok, jenže hosté se nechtěli vzdát a v polovině zápasu ukázkově naložili s přečíslením dva na jednoho.

Další minuty však už změnu skóre nepřinesly, a tak se Jihlava mohla po velmi dobrém a bojovném výkonu radovat z druhého vítězství.

Branky a nahrávky: 21. Čachotský (Bakus), 26. Říha (M. Krupka) - 30. Dušek (Rýgl). Rozhodčí: Blecha - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 3241. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0. Stav série: 2:2. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kašpar, Staněk, Martinka, Duben, Míka - Říha, Bakus, Čachotský - M. Krupka, Hanzal, Man - Suk, Hradecký, L. Krupka - Hrbatý, Kopecký, Jonáš. Vrchlabí: Hylák - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek - Gengel, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Brynecký - Vantuch, Dušek, Špaček - Nevyhoštěný, Rapáč, Jech.

TŘEBÍČ - HRADEC KRÁLOVÉ
1:4

Napínavá série se vrací do Hradce Králové. Východočeši rozhodli o své výhře ve čtvrtém utkání už v první desetiminutovce, kdy skórovali celkem třikrát.

Pomohla jim k tomu hlavně přesilovka pět na tři. Během ní skóroval za Luňákova záda Fořt a pak těsně po návratu pátého hráče na led ještě Suchý.

Hráčům Horácké Slavie, koučovaným opět Romanem Mejzlíkem, který zastoupil nemocného Kamila Pokorného, svitla naděje v 35. minutě, kdy po závaru dostal puk za Koutského mladík Nahodil.

Hosté ve třetí třetině pozorně bránili svůj náskok a pečlivě zametali prostor před Koutským. Svoji výhru potvrdili svěřenci trenéra Pazourka tři a půl minuty před koncem, když využili v útočném pásmu přečíslení po neodpískaném faulu. Konec duelu ještě okořenila bitka dvou nejmenších hráčů na hřišti - třebíčského Sedláčka a hradeckého Fořta.

Branky a nahrávky: 35. Nahodil (Látal) - 5. Fořt (Kadlec), 6. Suchý (Karlíček, Haluza), 10. Starý (J. Kolář I.), 57. Starý (Šeda). Rozhodčí: Souček - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:10, navíc Sedláček (Třebíč) 5 plus do konce utkání a Fořt (Hradec) 5 plus do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2150. Třetiny: 0:3, 1:0, 0:1. Stav série: 2:2. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma - V. Burian, Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman - Látal, Nahodil, Dibelka - Přibyl, Bárta, Obdržálek. Hradec Králové: Koutský - Toužimský, Jan Kolář II, Táborský, Burián, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Jan Kolář I, Starý, Šeda - Haluza, Sakrajda, Suchý.

HAVL. BROD - HAVÍŘOV
5:2

Rebelové chtěli doma ukončit sérii a za vítězstvím vykročili už ve 3. minutě, kdy se trefil Čermák. V dalším průběhu utkání dominovaly obrany. V úvodu třetí třetiny domácí zvýšili na 3:0 a potom už vítězství a postup kontrolovali.

Branky a nahrávky: 3. Čermák (Hodek, Borovanský), 35. Endál (Varga), 43. Čermák (Vyhlídal, Třetina), 57. Ondráček (Kubeš), 60. Borovanský (P. Jelínek) - 50. Daneček (Seman), 57. Říčka (Klimeš). Rozhodčí: Kubeš - Podražil, Žídek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1900. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:2. Konečný stav série: 3:1. Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Jebavý, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán - Hodek, Čermák, Borovanský - Kubeš, P. Jelínek, Ondráček - Endál, Malát, Varga - Třetina, Stromko, Němec. Havířov: Valent - Szákal, Novák, Kotel, Peštuka, Huhto, Lašek, Klimeš - Strapáč, Škoda, Zdráhal - Rozum, Plánovský, Sochorek - Seman, Daneček, Velecký - Sikora, Giesel, Maruna - Říčka.