Nebo, chcete–li, o prodloužení sezony. V případě porážky v pátém zápase 1. kola prvoligového play off by totiž hokejistům skončila sezona. Už v půlce února. Ani týmy hrající o záchranu neskončí tak brzy.

Jihlavští doma překonali kritickou situaci. Suverénně zvládli třetí zápas, a po boji i čtvrtý. Dvořákův tým tak odvrátil oba mečboly krkonošského klubu. Teď ale musí zpátky do Vrchlabí.

„Hráče zvlášť motivovat nemusíme. Jsou si důležitosti zápasu vědomí. Ale stejně tak i soupeř,“ burcuje jihlavský asistent Bedřich Ščerban. „V takových zápasech často rozhoduje, kdo si dokáže zachovat chladnou hlavu. Takové zápasy jsem miloval,“ podotýká.

Jihlavští kormidelníci už budou mít k dispozici sedm obránců i Tomáše Čachotského, kterého uvolní Znojmo.

Třebíč: hlavně přežít začátek

Třebíčští splnili svůj cíl už postupem do play off, když se vyhnuli nevyzpytatelné skupině play out. A teď trápí Hradec Králové.

„My tu sérii samozřejmě nebalíme,“ podotkl třebíčský asistent Roman Mejzlík.

Třebíčští zatím ovládli liché zápasy série. „Doufám, že tahle tradice bude pokračovat. Může být výhoda, že hrajeme venku, nemáme co ztratit. Hlavně musíme přežít jejich začátek a hrát co nejdéle na 0:0,“ plánuje útočník Aleš Kreuzer, který v sérii skóroval dvakrát.

„Kdo dá první gól, bude hodně blízko. Musíme na ně vletět,“ podotýká mladíček Lukáš Nahodil.

Kapitán Horácké Slavie Marcel Hrbáček před začátkem série prorokoval: „Vidím to na pět napínavých zápasů.“ Trefil se. Tehdy ještě řekl: „Věřím, že postoupíme.“ Tahle tajenka bude vyřešena už dnes po osmé večer.

play off I. ligy

čtvrtek - 5. zápasy 1. kola:
18.00: Hr. Králové – TŘEBÍČ
18.00: Vrchlabí – JIHLAVA