Extraliga dorostu

Vítězná pojistka k postupu do play off hnala jihlavské hokejisty očividně za úspěchem, což třebíčský strážce svatyně Ilašenko v úvodu utkání hodně pocítil. Jistými zákroky ale držel svůj tým nad vodou. Ani v několika početních výhodách Dukla nenašla recept.

Z ničeho nic tak uhodilo před brankou Šťastného. Ve hře čtyř proti čtyřem se z bezprostřední blízkosti trefil Radek Vysloužil. Jihlava ale ukázkově odpověděla. O necelou minutu později vybídl Zídek Brychtu, který srovnal.

Po změně stran vystrašili jihlavský tábor třemi slibnými, ale neproměněnými šancemi hosté, kterým sebral vítr z plachet druhý jihlavský úspěch. Musil našel skulinku mezi Ilašenkovými betony. Zaskočení hráči Třebíče pak pouze přihlíželi gólové dorážce Zídka, který zvýšil na 3:1.

Kdo čekal v poslední dvacetiminutovce třebíčskou smršť a drama, nepochodil. Neurovnané výkony obou týmů příliš pěkný závěr nepřinesly, což ale zejména domácímu výběru vadit nemuselo. Vedení a postupovou jistotu do play off udržel.

„Bylo to hodně důležité utkání a já jsem moc rád, že k tomu kluci přistoupili zodpovědně a potvrdili naši pozici. Ve všech směrech jsme Třebíč předčili a oplatili jim tu nešťastnou porážku u nich,“ těší jihlavského kouče Františka Zemana.

JIHLAVA – TŘEBÍČ

3:1

Branky a nahrávky: 20. Brychta (Zídek), 30. Musil (Malec), 32. Zídek (Brychta, Musil) - 19. Vysloužil R. (Vondráček). Rozhodčí: Pešina, Vampola - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:8, navíc Tichý (JIH) 10 min. OT - Ilašenko 10 min. OT., Kotrba (oba TRE) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 110. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0. Dukla Jihlava: Šťastný - Musil, Cirhan, Tichý, Šidlík, Pekárek, Kvasnička, Hejl - Malec, Zeman, M. Vysloužil - Pěška, Polcar, Kasalý - Brychta, Zídek, Honza – Kuřítko.

Poslední utkání základní skupiny rozjel jihlavský tým slibně, jenže z úvodního tlaku vytěžil opět pouze dvě rány, které rozezvučely brankovou konstrukci.
Do černého se tak po individuální chybě dostal díky trefě Tomigy Šumperk.

„Dvanáct minut jsme měli hru pod kontrolou, ale bohužel tomu chyběl gól. Naopak domácím po brance narostla křídla,“ přibližuje jihlavský trenér František Zeman.

Rozhozený jihlavský výběr se nedokázal dostat do hry ani po změně stran a dvakrát inkasoval. Třetí dějství pouze podtrhlo nepovedený sobotní výkon Dukly, které přibalil na cestu čtvrtý gól šumperský Stejskal.

„Hráči nepřevedli výkon, který jsme od nich očekávali, a já doufám, že to pro ně byla před play off škola a lekce z varování,“ přál by si trenér Zeman.

ŠUMPERK – JIHLAVA

4:0

Branky a nahrávky: 4. Tomiga (Tomaník), 29. Pezda (Svoboda), 33. Tomiga (Tomaník), 55. Stejskal (Fryč). Rozhodčí: Jeřábek - Eremka, Tuizal. Průběh utkání: 4:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Dukla Jihlava: Rittich (33. Šťastný) – Musil, Cirhan, Šidlík, Tichý, Pekárek, Kvasnička, Hejl - Malec, Zeman, Vysloužil – Polcar, Kaslý, Kuřítko – Přidal, Zídek, Brychta – Pěška, Honza, Prokš.

Zeman nechtěl Plzeň, Sparta je přijatelná

Jihlava - Svěřenci trenéra Františka Zemana v pátek potvrdili vítězstvím nad Třebíčí svou účast mezi nejlepšími šestnácti celky extraligy, a už ve středu se pokusí postarat o překvapení.

V sérii na dva vítězné zápasy poprvé vyzvou Spartu Praha. Druhý celek základní skupiny doma hostí od 17 hodin.

Cíl, kterým byl postup do play off, jste splnili, takže jste asi hodně spokojený?
Dali jsme si ho my, nikdo nám ho nedal a já jsem nesmírně šťastný, že se nám to podařilo a v Jihlavě bude po dlouhé době play off dorostu.

Narazíte na druhý tým tabulky, pražskou Spartu. Jste spokojen s tímto soupeřem?
Tady už se nedá moc vybírat, nicméně Sparta je pro nás přijatelný soupeř. My jsme si nepřáli Plzeň, což vyšlo. Jinak nám to bylo jedno.

Vraťme se ke vzájemným střetům v základní skupině. Venku jste prohráli 2:4, doma vyhráli 7:3.
V Praze nás poznamenal faul jednoho hráče, který dostal pět minut a trest do konce utkání. I přesto jsme tam odehráli dobrý a vcelku vyrovnaný zápas. Utkání doma se nám hodně povedlo, měli jsme ho jasně ve své režii a těžko říct, jestli nás podcenili.

Vyplývá z toho, že na Spartu umíte?
To nevím, ale myslím, že by to mohlo být celkem vyrovnané.

A vaše šance na postup?
Uvidíme, kdo bude lepší nebo šťastnější. My můžeme z našeho patnáctého místa jen překvapit, a pro to také uděláme maximum. Určitě nedáme soupeři nic zadarmo.

Hodně důležité asi bude středeční úvodní utkání.
První krok je důležitý, ale ten poslední je vždycky nejdůležitější. Já hlavně chci, abychom si to my i celé okolí užili.