Extraliga juniorů

Derby začalo hodně podobně jako lednový střet rivalů v Jihlavě. Dukla do zápasu vstoupila lépe a Pometlo se během chvíle ocitl ve dvou slibných šancích, jenže ani jednou na Ondrůje nevyzrál.

A tak přišla parádní kolmice Jánského a Filovo bezchybné zakončení – 1:0. Blízko k vyrovnání měli hosté po Rosendorfově přesilovkovém pokusu, který ovšem pouze orazítkoval břevno. Znovu si tak vzali gólové slovo domácí. Vteřinu před sirénou propasíroval puk za čáru Burián.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Dukla v koncovce tápala a Třebíč si v početních výhodách naopak věděla rady.

V poslední dvacetiminutovce podtrhli dvobrankovou rovnoměrnost domácí E. Kadela a v poslední minutě využil zaváhání Tábora Kestner.

„Myslím si, že kluci podali jeden z lepších výkonů, ale bohužel se vlastními chybami pořád srážíme dolů,“ komentoval na webových stránkách Dukly kouč Petr Svoboda.

TŘEBÍČ – JIHLAVA

6:0

Branky a nahrávky: 5. Fila (Jánský, E. Kadela), 20. Burián (Nahodil, R. Kadela), 28. Nahodil (Burián, R. Kadela), 36. Burian (Burián), 51. E. Kadela (Kesner, Popela), 60. Kesner. Rozhodčí: Kubičík - Mlčoch, Musil. Vyloučení: 11:11, navíc Kotlík 5 + do konce utkání, Posmyk, Matějka (všichni JIH) 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 2:0, 2:0. Dukla Jihlava: Tábor - Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Kolda, Hájek, Chaloupka - Matějka, Brabec, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Dvořák, Vacek, Kotlík, Dzurik, Šaršok.

JIHLAVA – ZNOJMO

3:2

Začátek režírovali domácí hokejisté, ale Vacek orazítkoval tyč a do kovové konstrukce zamířil i Posmyk. Znojmo působilo bezradně, což domácí zřejmě ukolébalo a v poslední minutě nestačilo pokrýt střílejícího Ferenčíka – 0:1.

Zasloužené vyrovnání přišlo po šesti minutách druhé a nepříliš zajímavé části, kdy se střelou z mezikruží prosadil Dzurik.

Obrat dokonal v poslední části Šaršok, jenže Orlům se s prázdnou odjet nechtělo. Latner srovnal. Nerozhodný stav ovšem dlouho nevydržel.

Dvojnásobná přesilovka Dukly volala po rozhodující brance, která se zrodila po ukázkovém rozebrání znojemské trojky a zakončení Kuřítka.

„Je super, že jsme vyhráli alespoň poslední utkání v základní části. Kluci chtěli a bojovali, za to jim chci poděkovat,“ uvedl na webu Petr Buzek.

Branky a nahrávky: 26. Dzurik (Rosendorf), 42. Šaršok (Komůrka), 57. Kuřítko (Dzurik, Komůrka) - 20. Ferenčík, 51. Lattner (Duba). Rozhodčí: Němec - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:12, navíc Lattner (ZNO) 10 + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 85. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1. Dukla Jihlava: Navrátil - Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Hájek, Vacek, Kolda - Kotlík, Pometlo, Dzurik - Brabec, Novák, Dvořák - Kuřítko, Komůrka, Šaršok.