Dorost Dukly v play off končí, na Spartu nestačil

Praha - Favorit překvapení nepřipustil. Ve třetím a rozhodujícím utkání osmifinálové série hokejové extraligy dorostenců se radovali na úkor Dukly z postupové výhry hráči Sparty.

3.3.2008

Dorostenci Dukly (ve žlutém) sice v osmifinálové sérii vedli, ale Pražané nakonec druhé místo ze základní skupiny potvrdili a postup zpečetili v sobotu doma.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Opatrný úvod příliš nebezpečných akcí před oběma brankami nepřinesl, a tak se měnilo skóre až po čtvrt hodině. Merta si nabruslil k odraženému puku a prostřelil jihlavského Šťastného. Pár vteřin před koncem třetiny nepohlídali jihlavští hráči Hantáka, který zvýšil na 2:0.

„To byl podle mě rozhodující moment. Měli jsme puk pod kontrolou, jenže jsme ho nedostali ven ze třetiny a dostali druhý gól,“ tvrdí jihlavský trenér František Zeman.

Ve druhé třetině se zrodily další dvě gólové akce domácích. Přesilovku využil Hynber a po chvíli zasadil hostům čtvrtou ránu v pohodě skórující Hrabák.

„I když jsme udělali nějaké korektury v sestavě, tak to bohužel kýžené ovoce a góly nepřineslo,“ smutní kouč Dukly.

V poslední dvacetiminutovce si Sparta vysoké vedení i postup do čtvrtfinále bez problémů pohlídala.

„Je potřeba si přiznat, že Sparta tu sérii vyhrála zaslouženě,“ uznal trenér, který po utkání svým svěřenců za statečný boj poděkoval. „Klukům jsem řekl, že se za to nemusí stydět. Sezona se nehodnotí podle posledních tří utkání. Myslím, že udělali obrovský kus práce, a postup do play off hovoří za vše,“ uzavírá František Zeman.

SPARTA PRAHA – JIHLAVA
4:0

(konečný stav série - 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Merta (Rubeš), 20. Hanták (Hrabák, Kniazev), 29. Hybner (Chára, Žovinec), 32. Hrabák (Hanták, Kniazev). Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 7:14 (navíc JIH Kuřítko 10 OT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0. Sparta Praha: Kocián – Grin, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Žovinec – Sovík, Hanták, Kniazev, Krpata, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Kejdana, Merta, Hybner. Dukla Jihlava: Šťastný – Šidlík, Brychta, Musil, Cirhan, Pekárek, Tichý, Kvasnička – Kuřítko, Prokš, Pěška, Malec, Žídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Kasalý, Honza, Přidal.

3.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jan Tecl, lídr ODS na Vysočině.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Oddělení interního pavilonu jihlavské nemocnice lze nyní rozeznat i podle barev.
5

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

Jihlava - To se tedy moc nepovedlo. Fotbalová Vysočina se utápí v žalu. Místo útoku na premiérovou prvoligovou výhru nad Bohemians 1905 domácí hráči zaspali začátek, po dvaceti minutách hry prohrávali o tři branky, a nakonec zaslouženě odešli poraženi 2:4 (0:3).