Extraliga st. dorostu

Už ve 40. vteřině se prosadil P. Zeman a udal směr, kterým se bude utkání ubírat. „Vyrovnané to bylo pouze do desáté minuty, kdy i naše hra nebyla ideální. Hráči nespolupracovali tak, jak by měli, každý se to snažil uhrát sám, podvědomě chtěli dát všichni gól,“ kritizoval své svěřence trenér Jihlavy Zbyněk Zápotočný, jehož tým se probudil a zasadil soupeři tři „smrtelné“ rány až v závěru třetiny.

Druhé dějství přineslo znovu převahu a další dva jihlavské góly. „Prostřední část se mi hodně líbila, jen je škoda, že nevyšla lépe střelcům,“ říká jihlavský kouč.

V poslední třetině pak zkompletoval hattrick Vácha a na konečných 8:0 upravil Střecha. „Vítězství mě těší, ale co jsem musel hráčům vytknout, byly tři hodně zbytečné desetiminutové tresty za kritiku rozhodčích. Jsou před námi vyřazovací boje a mohlo by se nám to vymstít. Každý větší trest se počítá a za čtyři je stop na dvě utkání,“ dodává rozzlobeně Zbyněk Zápotočný.

SK JIHLAVA – ÚSTÍ N. L.
8:0

Branky a nahrávky: 1. Zeman (Staněk, Koudelka), 11. Vácha (Gregor), 12. Staněk, 13. Vácha (Jeřábek), 20. Staněk (Píbil, P. Zeman), 24. Koudelka (Píbil), 37. Vácha (Píbil, P. Zeman), 39. Střecha (Gregor). Rozhodčí: Mikeska, Antonín. Vyloučení: 5:8, navíc Koudelka, Matějka, Vácha (všichni JIH) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Třetiny 4:0, 2:0, 2:0. SK Jihlava: Peschout (24. Humlíček) – P. Zeman, Jakoubek, Vávrů, Gregor, Král - Píbil, Staněk, Koudelka - Matějka, Vácha, Jeřábek - Střecha, Zápotočný, Fiala.