„Vyjasnili jsme si stanoviska a budeme dál jednat. Dostal jsem čas na rozmyšlenou,“ řekl Deníku dvaatřicetiletý hráč. „Každopádně můžu říct, že mám pořád chuť za Jihlavu hrát,“ dodal pro klubové stránky.

Kdy padne konečné rozhodnutí? „Chtěl bych se rozhodnout co nejdřív. Ale nevím, jestli to bude zítra, nebo za dva tři dny,“ dodal útočník, který po klubu žádal kvůli svému podnikání a rodině úlevy v dvoufázové letní přípravě.

„Jednání bylo věcné a klidné,“ odmítl rozmíšky jednatel Bedřich Ščerban. „Nestojíme s Oldou proti sobě. Netlačím na něj, aby se vyjádřil do zítřka,“ dodal.

Agent o výjimce pro hráče nemluvil

Celá situace vypadá jako velké nedorozumění. Sám hráč v pondělí tvrdil, že mu úlevy odsouhlasil Augusta, který pak byl i u podpisu smlouvy.

Tu ale nejdřív dojednával Bedřich Ščerban s hráčovým agentem Pavlem Soudským. Ščerban už pak u samotného podpisového aktu chyběl, protože byl v Moskvě na oslavě Fetisovových padesátin.

„Neházel bych všechnu vinu na pana Augustu. Když jsem jednal s agentem, o úlevách nikdy nemluvil,“ vysvětluje Ščerban.

Do celé záležitosti s Bakusem se vložil i kouč Dukly Karel Dvořák. „Předložil jsem nějaké návrhy a teď už bude záležet jenom na něm,“ prohlásil na webu kouč žlutočervených barev.

Sám Bakus teď bude trenérům v nejbližších dnech při trénincích na suchu chybět. „Budu se připravovat individuálně. To znamená, že budu jezdit na kole a chodit na fotbálek,“ podotkl jihlavský lídr posledních sezon.