„Od vedení Rebelů jsem sice dostal nabídku na prodloužení smlouvy, ale Jihlava je Jihlava. Už z toho důvodu, že nemusím nikam dojíždět,“ pochvaloval si přestup do rodného města čtyřiatřicetiletý Hodek, který dres Dukly oblékal naposledy v sezoně 2005/06.

Spokojenost s novým „úlovkem“ neskrýval ani Ščerban. „Dan je zkušený hráč, střelec, kterého do týmu potřebujeme. Ale zároveň od něj očekávám, že nám pomůže i s výchovou mladých kluků,“ prohlásil šéf jihlavského klubu.

Kromě Hodka už má v kapse nový kontrakt také další forvard Libor Bezděk, jenž by měl na Vysočině strávit příští dva roky. Devatenáctiletý odchovanec Dukly dosud působil v Liberci, kde byl nejproduktivnějším hráčem extraligové juniorky.

Otazník naopak stále visí nad Jaroslavem Marešem. Jednatřicetiletý útočník už s jihlavským týmem dva týdny trénuje, ale ještě se mu nepodařilo vyvázat ze smlouvy v německém Peitingu. „U Jardy je zatím všechno při starém,“ potvrdil Ščerban.

Na vyřešení čeká také „kauza kapitán“. Dvaatřicetiletý centr elitní formace Oldřich Bakus se s vedením nepohodl kvůli letní přípravě a vzal si čas na rozmyšlenou, zda bude pokračovat v kariéře. „Olda by se měl rozhodnout pravděpodobně začátkem příštího týdne,“ uvedl šéf jihlavského klubu.


jihlavské posily

Libor BEZDĚK
(útočník, naposledy Liberec)

David DOLNÍČEK
(útočník, Třebíč)

Daniel HODEK
(útočník, Havlíčkův Brod)

Jan KAŠPAR
(obránce, Pelhřimov)

Rostislav MALENA
(obránce, Kometa Brno)