„Všechno jsme si vysvětlili a už bych se k tomu nerad vracel. Hlavní je, že Olda se znovu plně zapojí do přípravy a že s ním můžeme zase počítat,“ pochvaloval si včera jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Kapitán potěšil svého trenéra

Bakusovo rozhodnutí pokračovat v přípravě potěšilo i kouče jihlavského týmu Karla Dvořáka. „Počítal jsem s tím, že se Olda takhle rozhodne. Podle mě šlo jen o špatnou komunikaci,“ řekl.

„Je to typ hráče, kterého potřebujeme,“ vyzdvihl šéf klubu. „Má rodinu a firmu, chápu, že si všechno musel promyslet. Vysvětlil jsem mu svoje cíle a plány a dohodli jsme se,“ dodal bývalý reprezentační obránce.

„Domluvili jsme se a je to bez problémů. Podepsal jsem smlouvu, tím jsem řekl, že chci ještě minimálně rok hrát. Když vznikl problém, tak jsme si ho vysvětlili,“ potvrdil třiatřicetiletý Bakus.

Celá „kauza“ vznikla kvůli Bakusově žádosti o možnost vynechávat odpolední tréninky. Hokejový básník teď souhlasil s tím, že bude absolvovat i odpolední tréninky.

Zmeškané tréninky? Žádný problém

Hned včera se Bakus zapojil zpátky do přípravy. Jeden z lídrů týmu nakonec vynechal celý druhý týden doufázové přípravy. „To problém není, trénoval jsem sám. Málokterý hráč v sezoně absolvuje všechny tréninky. Hlavně abych nebyl nemocný nebo zraněný,“ přeje si nejproduktivnější duklák skončené sezony.

Problém v Bakusově absenci nevidí ani kouč Dvořák: „Olda je hráč, který už za ty roky ví, co si může k tělu dovolit.“

Zkušený kouč, pod kterým loni hráči nabrali správný kurz, teď má k dispozici kompletní kádr. „Pouze hráči, kteří mají problém s koleny, mají úlevy a jezdí na rotopedu,“ dodal Dvořák.

Oldřich Bakus
Narozen: 3. května 1975
Tým: HC Dukla Jihlava
Post: centr
Hůl: levá
Číslo: 14
Statistiky 2007/08:
40 zápasů: 50 bodů (21+29)
Kariéra v Dukle celkem:
386 zápasů: 354 bodů (177+177)