Do Prahy odešel už vloni, v jednom z nejslavnějších českých klubů hostoval. A sparťanskou juniorku protlačil do semifinále extraligy, kde ji zastavili pozdější vítězové soutěže, mladíci z Karlových Varů. „Byl to krásný rok, třetí místo nikdo nečekal,“ pochvaluje si Novotný.

Klíčovou postavou juniorů by měl být i v příštím ročníku. Navíc začne sbírat první zkušenosti mezi dospělými. Přestože ve hře bylo víc variant, volba padla na Jihlavu. „Sparta má domluvenou spolupráci také s dalšími celky z první ligy – Benátkami a Berounem. Ale když se mě zeptali, kde bych chtěl vypomáhat, hned jsem řekl, že nejlepší by to pro mě bylo doma,“ vypráví mladý odchovanec Dukly.

Na Ameriku jsem ještě mladej, tvrdí

Návrat na Horácký zimní stadion by si měl odbýt v srpnu. „Domluvili jsme se, že pár zápasů odchytám už v přípravě. A šanci bych měl dostat i v áčku Sparty. Pan Výborný (trenér Pražanů – pozn. red.) mi říkal, že mě chce vyzkoušet v Tipsport cupu,“ těší syna bývalé jihlavské opory, Marka Novotného.

I když řadu jeho vrstevníků láká brzký odchod do zámoří, člen reprezentační osmnáctky nikam nespěchá. „Myslím, že když letos dostanu šanci chytat v první lize, tak to pro mě bude nejlepší varianta. Na odchod do Ameriky jsem mladej. Ale příští rok už se mě bude týkat draft, tak možná potom,“ přemítá.

Poslední dobou Novotný finišoval nejen v suché přípravě, prát se musel také s náporem školních povinností. „Nějak jsem to zvládl, ale uvidíme, jak se mi povede dál. Možná si další ročník rozložím do dvou let,“ krčí rameny student oboru agropodnikání.

Teď konečně pustil všechny starosti z hlavy, před sebou má vytoužené tři týdny odpočinku. „Musím přiznat, že na dovolenou už jsem se moc těšil, protože letošní příprava byla hodně těžká. A co mám v plánu? Nikam daleko se nechystám, chtěl bych si zase jednou pořádně užít domov,“ má jasno Novotný.