„Měl zahnisaný nehet, tak si ho nechal strhnout. Dva dny bude chodit jen do posilovny,“ upřesnil hlavní kouč červenožlutých Karel Dvořák, jemuž se po třítýdenní dovolené hlásily téměř tři desítky hráčů.

První den závěrečné přípravy se nesl ve znamení pohody. Na hokejisty čekal jen fotbálek a série cvičení na umělé trávě. I když skákání přes řadu překážek dalo některým zpočátku pořádně zabrat…

„Za domácí úkol jsme měli o dovolené něco dělat – zajít do posilovny, proběhnout se nebo si dát fotbálek. Kdo tohle dodržel, tak neměl žádný problém,“ usmíval se po dvouhodinovém tréninku obránce Petr Štrach.

Kromě známých tváří se v akci představily také dvě potenciální posily – zadáci Filip Bílek a Petr Novák, oba jihlavští odchovanci. „Zatím jsou u nás jen na zkoušku,“ prozradil jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Devatenáctiletý Bílek strávil uplynulou sezonu v Mladé Boleslavi, kde hrál převážně za extraligovou juniorku. Brzy dvacetiletý Novák hájil ve stejné soutěži pro změnu dres Hradce Králové.

Další novic by se měl k týmu připojit v pondělí dopoledne, kdy Jihlava poprvé vyjede na led. Na testy dorazí čtyřiadvacetiletý kanadský gólman Dan Giffin,jenž naposledy působil v Srbsku.

„Kromě něj se s námi začnou připravovat i dva Italové, ale u nich o žádnou zkoušku nepůjde,“ uvedl Dvořák. „Ozvali se nám s tím, že by chtěli poznat, jak se připravujeme na novou sezonu. A my jsme se rozhodli, že jim to umožníme,“ vysvětlil Ščerban.

KDO SE OBJEVIL NA PRVNÍM TRÉNINKU

Brankář: Milan Řehoř.
Obránci: Filip Bílek, Přemysl Duben, Tomáš Ficenc, Jan Kašpar, Jaroslav Kružík (s týmem jen trénuje, měl by se vrátit zpátky do zámoří), Rostislav Malena, Petr Novák, Pavel Staněk, Petr Štrach.
Útočníci: Oldřich Bakus, Libor Bezděk, David Dolníček, Tomáš Dzurik, Jiří Hanzal, Daniel Hodek, Tomáš Hradecký, Jan Hrbatý, David Jonáš, Jakub Komůrka, Lukáš Krupka, Jiří Man, Jaroslav Mareš, Jiří Piluša, Vladimír Říha, Pavel Suk.