BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - DUKLA JIHLAVA 3:0

„Liberec je o dva týdny dřív na ledě, na začátku to bylo znát, domácí byli mnohem rychlejší, už mají něco nabrusleno, ale naše mužstvo se s tím porvalo dobře,“ vyzdvihl kouč Dukly Karel Dvořák.

Červenožlutí se mohli spolehnout na gólmana Řehoře, který držel šance svého týmu až do 56. minuty, kdy inkasoval podruhé. Selhali ale jihlavští střelci.

„Měli jsme pár šancí, žádná gólem neskončila. Ale na přípravný zápas byl výkon dobrý,“ pochválil hráče Dvořák. „Liberec nastoupil v nejsilnějším složení, je škoda, že takových zápasů není víc,“ lituje trenér vytíženosti extraligových týmu v letním Tipsport cupu.

Do čtvrtečního přípravného duelu s Havlíčkovým Brodem (hraje se od 18.30 na Horáckém zimním stadionu) už jihlavští trenéři počítají i s dvojicí útočníků Oldřich Bakus a Ladislav Rytnauer, kteří v Liberci chyběli. Naopak volno dostane Milan Řehoř.

Branky a nahrávky: 7. Krstev (Šachl), 56. Pabiška (Podkonický, Pletka), 60. Procházka (Šachl). Vyloučení: 5:7, navíc Zíb (Liberec) 10 min. - Bílek, Štrach (oba Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.
Liberec: Nedvídek - Harant, Jiruš - Zíb, Jareš - Hunkes, Krstev - Derner, Holub - Pabiška, Podkonický, Pletka - Procházka, Šachl, Bartovič - Klimenta, Dušdek, Špaček - Blatný, Kašpařík, Nedorost.
Jihlava: Řehoř - Staněk, Novák - Štrach, Bílek - Malena, Ficenc - Kašpar - Říha, Bezděk, Hodek - Man, Hradecký, Suk - Krupka, Dolníček, Hrbatý - Jonáš, Hanzal, Piluša.