„Byl to skvělý zápas. Herní systém i styl vyšel perfektně, jen nám chybí lehkost v zakončení,“ chválil své svěřence trenér Aleš Totter, který však nezoufá. „Do startu soutěže máme ještě čtrnáct dní.“

V dalším z řady testovacích utkání byli jeho svěřenci o trochu lepším týmem, soupeře dokonce přestříleli, ale šance nedokázali proměnit.

Jediné, co zápas zkazilo, byly sporné výroky rozhodčích. „Nechceme se na ně vymlouvat, ale sudí utkání nezvládli. Dohrávali jsme v deseti lidech. Na druhou stranu uznávám, že naše reakce nebyly adekvátní,“ přiznal Totter.

Ten byl po zápase hodně napnutý, když čekal na to, jak dopadne vyšetření zraněného Ondřeje Němce. „Původně to totiž vypadalo, že má vykloubenou kyčel,“ strachoval se. Diagnoza se naštěstí nepotvrdila. Jihlavský útočník vyvázl „pouze“ s pohmožděním. „Bude mít deset až čtrnáct dní klid,“ upřesnil kouč mladíků Dukly.

Ve středu čekal na jeho ovečky další přípravný test. Tentokráte v podobě derby s havlíčkobrodskými Rebely. „Samozřejmě je to derby, navíc si myslím, že v soutěži se s nimi budeme prát o přední příčky. Bude to správně vyhecované utkání,“ těší se Totter, který doufá v početnější diváckou kulisu. „Zatím jsme hráli většinou dopoledne, ale teď začneme až v 17.45, tak snad pár lidí přijde. Kluci potřebují podporu.“


HRADEC KRÁLOVÉ – JIHLAVA 3:2

Branky Jihlavy: Kotlík, Polcar. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Jihlava: Jíra – Rosendorf, Šustr, J. Zelený, Randa, Vacek, Cirhan – Dvořák, Kotlík, Jar. Kuřítko – Malec, Polcar, Vysloužil – Němec, Brabec, Tůma.