„Rozhodně to není tak, že by Roman nebyl kvalitní gólman. Naopak, první ligu může klidně chytat. Jenže my se museli rozhodnout. A jedním z hlavních faktorů, které jsme vzali v úvahu, bylo i to, že Vráťa je náš hráč,“ konstatoval trenér gólmanů Dukly Petr Jaroš.

Kousal se původně neměl o místo v Jihlavě ani prát. S lotyšským klubem Latgale Daugavpils, kde působil už v minulé sezoně, se však v červenci nečekaně rozešel ve zlém. Do přípravy se tím pádem naplno zapojil až na ledě. Navíc panovaly obavy, v jakém stavu je jeho operované tříslo.

„Ale nebylo vidět, že by měl nějaké potíže. Až na jeden týden, kdy u něj bylo podezření na mononukleózu, absolvoval všechny tréninky. Takže ani na naše rozhodnutí neměly jeho dřívější trable žádný vliv,“ poznamenal Jaroš.

Kromě stabilní dvojice Řehoř, Vajner chce mít Dukla v záloze také dalšího brankáře. Na střídavý start by ráda získala posilu z nejvyšší soutěže. Kandidátem číslo jedna je talentovaný jihlavský odchovanec Filip Novotný, který druhým rokem působí v pražské Spartě.

„Musíme mít pojistku pro případ, že by se stalo něco neočekávaného. Ať už půjde o Filipa, nebo jiného gólmana z extraligy,“ prohlásil hlavní kouč Dukly Karel Dvořák.

Vajner naopak dostane šanci i ve druhé lize, kde bude vypomáhat Žďáru nad Sázavou. Jeho dres si vyzkoušel už ve dvou přípravných zápasech.

„Prezident žďárského klubu mi řekl, že s ním počítají jako s jedničkou. Pro Vráťu by to měla být velká škola a pro nás jen plus. Má příležitost nám dokázat, že zvládne chytat v seniorském hokeji,“ zdůraznil Jaroš.