„Hráli jsme hodně ustrašeně – žádný kontakt, nic. Zápas jsme snad jeli jen odstát. Jestli se Zlín potřeboval chytit, tak si vybral dobrého soupeře,“ zlobil se trenér Dukly Karel Dvořák.

Jeho sveřenci znovu vyhořeli hlavně v defenzivě. „Předvedli jsme neskutečné, nepochopitelné chyby. To jsou věci, které snad ani normální hokejista nemůže udělat. Přitom se o obranné činnosti pořád bavíme,“ povzdechl si jihlavský kouč.

Ještě víc ho trápí dosavadní přístup hráčů. „Někteří z nich si možná myslí, že 10. září na to vlítnou a všechno jim najednou půjde samo. Jenže tak to není. Naši soupeři budou silní, nadupaní,“ konstatoval Dvořák.

Poslední týden přípravy už Dukla absolvuje bez zápasového zatížení. „Podle mě je v této chvíli lepší, že budeme mít volno a začneme se chystat vyloženě na start soutěže,“ přemítal brankář Milan Řehoř.
Ten má jasno o receptu, jak ze současné mizerie ven. „Musíme konečně šlapat jako tým. Zvednout se a semknout. Zkušených hráčů máme dost, nějaký čas taky zbývá… Na házení ručníku na plac je brzy,“ doplnil jihlavský gólman.

ZLÍN – JIHLAVA 7:1

Branky: 7. a 14. Vlach, 15. Lučka, 37. Galvas, 42. Nosek, 46. Balaštík, 52. Rachůnek – 14. Dolníček. Rozhodčí: Hradil – Charous, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 900. Třetiny: 3:1, 1:0, 3:0. Jihlava: Řehoř (52. Vajner) – Malena, Staněk, Ficenc, Musil, Štrach, Kašpar, Novák, Bílek – Man, Bakus, Rytnauer – Krupka, Dolníček, Hodek – Jonáš, Hanzal, Suk – Hradecký, Pometlo, Kotlík.