Do Jihlavy přijede Vrchlabí. A tomu mají červenožlutí co vracet! Vždyť krkonošský klub jim letos na jaře vystavil stopku ve vyřazovacích bojích.

„Soupeř je hodně kvalitní. Díky tomu, že fúzoval s Mladou Boleslaví, získal dobré hráče, kteří se v extraligovém týmu nechytili. Loni to bylo v předkole play off těsné (Dukla podlehla 2:3 na zápasy – pozn. red.), ale Vrchlabí bylo lepší. Přesto věřím, že soutěž zahájíme dobře,“ prohlásil jihlavský kouč Karel Dvořák.

Jeho svěřenci však v přípravě předváděli matné výkony – ze třinácti zápasů vyhráli jen čtyřikrát. „Ale teď už jsou nažhavení na start soutěže,“ doplnil kouč Dukly.

Hokejová horečka stoupá i v Třebíči. „Na pondělním tréninku jsem pozoroval, že jsou hráči pozornější a koncentrovanější. Je na nich vidět, že už jde do tuhého,“ popsal trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný atmosféru v týmu.

Ten má smělé plány – překvapit havířovské Pantery. „Chceme těžit z toho, že Havířov hraje doma a bude určitě pod tlakem. První zápasy doma se nehrají lehce, to víme z vlastní zkušenosti,“ zdůraznil Pokorný.

Panterům, které nově vede Miroslav Fryčer, nevyšla stejně jako jejich dnešnímu soupeři generálka. Druholigovému Valašskému Meziříčí podlehli 2:5. „Viděl jsem je v pátek v akci a získal jsem nějaké poznatky. Každopádně chceme být stoprocentně úspěšní,“ burcoval třebíčský kouč, jehož tým na závěr přípravy nečekaně prohrál pro změnu s Velkým Meziříčím.

Ještě náročnější vstup čeká Havlíčkův Brod na ledě Ústí nad Labem. Ambiciózní klub chce po jarní blamáži v baráži o extraligu zpátky mezi českou elitu.
„Jedeme tam s tím, že nemůžeme nic ztratit,“ hlásí trenér Rebelů Petr Novák.

Mladý tým z Kotliny má za sebou vydařenou přípravu. „Byl bych rád, kdyby forma v mistrácích vygradovala,“ poznamenal Novák. „Ústí má zkušený tým, ale zkušenost bude hrát roli až v dalších fázích soutěže. Nyní mají ještě všichni dost sil,“ dodal.

Hokejové menu
1. kolo, středa 10. září
17.00: Ostrava - Hradec Králové
17.30: JIHLAVA - Vrchlabí, Havířov – TŘEBÍČ, Ústí nad Labem – HAVLÍČKŮV BROD, Benátky nad Jizerou – Chrudim
18.00: Beroun – Chomutov, Kadaň - Kometa Brno, Olomouc – Most

Jihlava: vedení chce semifinále, kouč play off

Po prvoligové generálce ve Zlíně byste na jeho tváři marně hledali byť jen náznak úsměvu. Trenér jihlavských hokejistů se minulé úterý na své svěřence po drtivé porážce 1:7 hodně zlobil.

„Někteří z hráčů si možná myslí, že 10. září na to vlítnou a všechno jim najednou půjde samo. Jenže tak to není. Naši soupeři budou silní, nadupaní,“ varoval tehdy.

V úterý už vyhlížel start soutěže v mnohem lepším rozpoložení. „Doufám, že jsme dobře připraveni,“ prohlásil Dvořák po dopoledním tréninku.

Negativní dojmy z některých přípravných utkání, po nichž jste si stěžoval i na přístup hráčů, už jste potlačil?
Snažím se, ale že bych úplně zapomněl, to ne. Kluky navíc pořád upozorňujeme na věci, kterých jsme se dopouštěli. Individuální chyby uděláte vždycky, ale já mluvím o celkovém nasazení týmu. Tam máme pořád rezervy. To chtění, že jdu bojovat za Duklu Jihlava, maličko pokulhává.

První zápas vás čeká v domácím prostředí, což asi dá z hlediska psychiky zabrat. Budete pod větším tlakem fanoušků i okolí…
Tlak na hráče bude samozřejmě větší, než kdybychom jeli do Vrchlabí. Tam bychom, dá se říct, neměli co ztratit. Ale hráči se s tím musí vyrovnat i takhle. Jestli chceme, aby na nás chodili lidi a fandili nám, musíme od úvodních minut bojovat a hrát na doraz.

Ze strany vedení padla na začátku týdne zmínka, že mužstvo má na postup do semifinále. Je to opravdu v jeho silách? Dáváte si nějaký cíl vy osobně?
Vím, že ambice klubu jsou vysoké, ale já bych byl rád, kdybychom v klidu prošli do předkola play off. Potom uvidíme. Každopádně soutěž letos bude nesmírně vyrovnaná. Loni jsme hráli slabší moravskou skupinu, a tak nám po sloučení skupin přibylo osm dobrých protivníků. Navíc ani nováčci nebudou špatní. Slabého soupeře nenajdete.

Několik týmů posílila řada známých jmen. Zvedne se díky tomu úroveň soutěže?
Určitě. Hlavně do Komety, Chomutova a Ústí přišli zkušení hráči z extraligy i ciziny. Tyhle kluby proto budou chtít potvrdit velké ambice. Bude to boj od začátku až do konce.

Vidíte nějakého jasného lídra, nebo je těžké určit jen jednoho?
Je to složité. Kometa přesvědčila v přípravě, že na tom bude dobře, pozadu nebude ani Chomutov a Ústí. A na výborné výkony z loňska určitě naváže Olomouc. Tohle by měly být favorizované týmy.

(rem)

reportéři Deníku