„Mohli jsme na tom být bodově i líp, ale určitě jsme teď klidnější,“ konstatoval útočník Dukly Jiří Hanzal. „Hlavně že jsme se chytili,“ doplnil brankář Milan Řehoř, který v sobotu poprvé v letošní sezoně udržel čisté konto.

JIHLAVA – BEROUN 2:0

Zápas byl dlouho spíš šachovou partií. Oba týmy spoléhaly na pozornou defenzivu, a do útoku se příliš nehnaly. Změnu přinesly až dvě přesilovky v úvodu druhé třetiny. Hra rázem měla napětí i spád.

Brzy přišly také góly: nejprve se mezi Altrichterovy betony trefil Dolníček a po chvíli ho napodobil Hanzal. „Znovu se ukázalo, že nejdůležitější je střílet,“ prohlásil autor druhé jihlavské branky.

Další změny skóre už se diváci nedočkali. „Hokej nebyl zrovna atraktivní, ale na naší straně pochopitelně převládá spokojenost. Navíc jsme rádi, že jsme mohli zapojit i čtvrtý útok, protože program je nyní hodně nahuštěný,“ uvedl asistent domácího kouče Dvořáka Roman Mejzlík.

Zápasy pátého kola jsou na programu už dnes – Dukla se představí na stadionu Poruby. „Soupeř na nás určitě vlítne. Proto zase musíme hrát perfektně dozadu,“ zdůraznil forvard David Dolníček.

Branky a nahrávky: 30. Dolníček (Mareš), 39. Hanzal (Hradecký, Řehoř). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1497. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0. Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Musil, Ficenc, Kašpar, Štrach – Hodek, Bakus, Man – Mareš, Dolníček, Krupka – Rytnauer, Hanzal, Hradecký – Hrbatý, Suk, Jonáš. Beroun: Altrichter – Kameš, Trončinský, Malý, Mazanec, Šafář, Vaněček – Balász, Šinágl, Pavel – Tvrzník, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Kica, Kubica, Šaffer.