Na ledě Horácké Slavie, která ještě v nové sezoně nezískala ani bod, se představí jeden z favoritů soutěže – Kometa Brno.

„Jestli z ní jde strach? To je slovo, které by naši hráči měli úplně vymazat z hlavy. Kometa má famózní mužstvo, ale není možné hrát se strachem. Pořád je to jenom sport,“ říká třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci, přestože se jim nedaří, nehodlají prodat kůži lacino. „Brod v pondělí ukázal, že je možné i takový tým potrápit (Rebelové podlehli Brňanům 4:5 až po samostatných nájezdech). A my do toho půjdeme se stejným cílem,“ tvrdí trenér Horácké Slavie.

Jihlava hodlá v duelu s Benátkami nad Jizerou navázat na tři vítězství v řadě.

„Já jenom doufám, že se u hráčů neobjeví nějaké uspokojení. Budeme na ně v tomhle směru určitě apelovat,“ říká kouč Dukly Karel Dvořák. „A soupeř? Uvidíme, kolik hráčů mu přijede pomoct z Liberce,“ doplňuje.

Na stadionu soupeře se dnes představí jen Havlíčkův Brod, který by v Chrudimi rád rozmnožil dosavadní bodový zisk. „Hráli jsme s ní nedávno, v přípravě jsme ji dvakrát porazili, ale rozhodně to nebude lehký zápas. Chrudim má velice zkušený mančaft,“ předesílá brodský forvard Miroslav Třetina.

Prvoligové menu:
6. kolo - středa 24. září
17.30: JIHLAVA – Benátky nad Jizerou, Chomutov – Olomouc, Havířov – Kadaň
18.00: TŘEBÍČ – Kometa Brno, Chrudim – HAVLÍČKŮV BROD, Hradec Králové – Most, Vrchlabí – Ústí nad Labem, Beroun – Poruba.

reportéři Deníku