„Ze soupeře jsme na začátku měli až moc velký respekt, a tak náš výkon pokulhával. O přestávce jsem proto musel na kluky trochu zvýšit hlas,“ přiznal hlavní kouč Dukly Karel Dvořák. „Pak už jsme zlepšili nasazení, začali dostávat Ústí pod tlak a právě díky bojovnosti nakonec i vyhráli,“ pochvaloval si.

Lví podíl na šestém vítězství v řadě měli dva muži – kromě Rytnauera ještě Milan Řehoř. Gólman červenožlutých zkrotil 37 ran Severočechů, kapituloval jen ve 14. minutě po střele Němečka. „Já mám zápasy, kdy jsem hodně v permanenci, rád. To mi vyhovuje mnohem víc, než když mám dva tři zákroky za třetinu,“ konstatoval Řehoř.

Klíčový moment přinesla 23. minuta, v níž Jihlava využila přesilovku. „Gól nás zklidnil, zase jsme mohli hrát s Ústím vyrovnanou partii,“ prohlásil Rytnauer, autor parádní rány do pravého horního rohu Salfického branky.

Oba týmy poté měly příležitosti strhnout vedení na svoji stranu, nevyužily však ani početní výhodu pěti proti třem. A když už se zdálo, že utkání dospěje až do prodloužení, zamíchala kartami kuriózní chvíle. Salfický nezachytil u zadního mantinelu nahozený kotouč a Rytnauer využil jeho zaváhání trefou z nulového úhlu.

„Čekalo se, kdo dá gól, a nakonec se to takhle šťastně odrazilo ke mně,“ culil se spokojený střelec, který ze sebe setřásl následky zranění a rozšířil počet svých letošních zásahů na tři.

Přestože Ústí na Horáckém zimním stadionu ničím neoslnilo, domácí trenér si vítězství považoval. „Zatím ho neumíme docenit. Ale později se ukáže, že bylo hodně důležité,“ zdůraznil Dvořák.