Patnácté kolo je sice na programu v pondělí, ale Chomutov, který hraje v sobotu v Havířově, se bude domů vracet přes Vysočinu. Kluby se dohodly, že si vymění pořadatelství a vzájemný zápas posunou o den dopředu.

Dukláci tak sehrají čtyři zápasy v devíti dnech. „Program je každopádně náročný, ale kluci jsou profesionálové, musí se s tím srovnat a zvolit dostatečnou rehabilitaci tak, aby byli připraveni a aby byli odpočatí a předcházeli svalovým úrazům,“ říká kouč jihlavských brankářů Petr Jaroš.

Po desátém kole si červenožlutí bezstarostně lebedili na třetím místě tabulky, po prohrách v Havlíčkově Brodě, s Kometou a v Chrudimi ale spadli až na sedmou příčku.

„Po třech porážkách není nálada dobrá. Teď se ukáže síla mužstva. Jestli jsme schopní přehrát týmy, které jsou na vítězné vlně,“ upozorňuje jihlavský trenér Karel Dvořák.

„Doufám, že kluci po tom propadáku v Chrudimi zvednou hlavu. Ukáže se, jestli máme bojovníky, protože jsme v posledních zápasech ztráceli i v bojovnosti,“ posílá Dvořák vzkaz hráčům.

„Za dva zápasy jsme dostali deset branek, a to je dost,“ bere si kouč na mušku defenzivní činnost týmu.

Dukle bude chybět kvůli problémům s tříslem Hradecký a nemocný Rytnauer. Trenéři tak zřejmě dají šanci mladíkům z juniorky.

Navíc už by mohl nastoupit Duben, který po dlouhé pauze naskočil na led během zápasu v Chrudimi, a také obránce Adam Lukačovič, který přišel na měsíční zkoušku z brněnské Komety.

Hokejové menu
I. LIGA, 14. kolo – sobota v 17.00: TŘEBÍČ – Vrchlabí, Havířov – Chomutov, Kometa Brno – Poruba, Benátky n. J. – HAVLÍČKŮV BROD BROD, Kadaň – Most, 17.30: JIHLAVA – Hradec Králové, Ústí nad Labem – Olomouc, 18.00: Beroun – Chrudim. Neděle v 17.30: JIHLAVA – Chomutov (předehrávka 15. kola).

II. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 11. kolo – sobota v 17.00: Břeclav – Vsetín, Valašské Meziříčí - Nový Jičín. Neděle v 17.00: Prostějov - PELHŘIMOV, Orlová - Přerov, Šumperk - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Šternberk - Opava, Hodonín - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Technika Brno - Uničov.

Jihlavská Dukla zkouší Lukačoviče

Hokejisty jihlavské Duklu v posledních zápasech srážela mizerná defenziva. I proto se včera na tréninku objevil obránce Adam Lukačovič, který do klubu přišel na měsíční zkoušku z brněnské Komety.

„V Brně to nedopadlo tak, jak mělo. I když jsem měl v přípravě náznaky, že bude všechno dobré. Zkouška v Jihlavě je pro mě výzvou, chci být pro mančaft přínosem,“ řekl po tréninku, na kterém se sehrával s Pavlem Staňkem.

Dvaadvacetiletý rodák z Kopřivnice, který má zkušenosti i z mistrovství světa osmnáctek, už za Duklu odehrál přes padesát zápasů v sezonách 2005/06 a 2006/07. Pak přes Beroun, kterému loni pomohl k záchraně, zamířil do Ronda.

V sestavě už by měl být pro víkendový dvojzápas. „Potřebujeme hráče, kteří už mají něco odehráno. Slibujeme si, že mezi beky bude větší konkurence, protože někteří obránci zatím nehrají to, co jsme si od nich slibovali. Na hráče teď bude větší tlak,“ tvrdí kouč Dukly Karel Dvořák.