EXTRALIGA DOROSTU

JIHLAVA - KLADNO 2:3
Favorizované Kladno se v první třetině hodně divilo, co všechno s ním domácí hráči provádí. Na Brabcovu úvodní trefu sice Butor odpověděl, ale Přidalova branka znovu znamenala vedení Dukly. „První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale vyhráli jsme ji jen o gól, což mě mrzí, protože jsme tam měli několik stoprocentních šancí,“ komentuje kouč František Zeman.

Ve druhé části se dostalo do tempa Kladno, které celkem často zaměstnávalo Štastného. Ten znovu inkasoval až po půlhodině hry při dvojnásobném oslabení.

Nerozhodný výsledek nakonec nevydržel. A to díky hostujícímu Butorovi, který vyzrál na Šťastného podruhé.
„I když jsme v závěru nějaké šance měli, bylo to spíše v křeči, chyběl nám klid a navíc to utíkalo hrozně rychle,“ říká Zeman. „Nicméně klukům musím za výkon, který předvedli proti takovému týmu, poděkovat,“ dodává.

Branky a nahrávky: 5. Brabec, 13. Přidal - 10. Butor (Hammerbauer, Steigauf), 30. Dittrich (Stach, Doskočil), 46. Butor (Doskočil, David). Rozhodčí: Polák - Jeletz, Rittich. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 75. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:1. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný - Hlaveš, Zadražil, Tichý, Šidlík, Jaroslav Šťastný, Tobola - Pekárek, Brychta, Matějka, Štěpán, Prokš, Pěška, Brabec, Zídek, Kasalý, Mikeš, Přidal.

JIHLAVA - SLAVIA PRAHA 2:3
Hodně podobně jako páteční zápas probíhalo i utkání proti Pražanům. Ti sice brzy vedli, ale v závěru druhé části se Brabec s Pěškou, který proměnil trestné střílení, postarali o obrat a Jihlava měla nakročeno k výhře.

„To, co jsme předváděli ve druhé třetině, byl skvělý hokej. Soupeř více fauloval a my byli aktivnější. Měli jsme ale dát více gólů a mohlo se to vyvíjet jinak,“ říká trenér Zeman.

Bohužel pro domácí se opakoval páteční závěr, ve kterém se jejich tříbodový sen rozplynul. Jaškin a Kotyra v rozmezí dvou minut rozesmutněly Duklu, která se ve zbytku utkání na vyrovnání nezmohla.

„Soupeř ukázal svou vyzrálost a kvalitu,“ uznal sílu Slavie jihlavský kouč, kterého obě prohry hodně mrzely. „Kluci v obou zápasech podali dobrý výkon. O to více to ale mrzí, že jsme ty zápasy ztratili takhle těsně. Musím ještě říci, že vyhrál šťastnější, ne lepší. A nám nezbývá než pracovat takhle dál a obrátit to štěstíčko na naši stranu,“ dodává Zeman.

Branky a nahrávky: 38. Brabec (Mikeš), 39. Pěška (TS) - 8. Jeník (Kadlec), 47. Jaškin (Hruška), 48. Kotyra (Müller). Rozhodčí: Homola - Blažek, Paulík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 189. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:2. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný - Šidlík, Musil, Zadražil, Tichý, Hlaveš, Šťastný - Pekárek, Mikeš, Kasalý - Brabec, Zídek, Přidal - Prokš, Matějka, Pěška.